niedziela, 21 lipca 2024r.

Przede wszystkim profilaktyka

Komenda Miejska Policji w Siedlcach była organizatorem akcji „Bezpieczny uczeń”.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach była organizatorem akcji “Bezpieczny uczeń” prowadzonej przez troje funkcjonariuszy asp. szt. Marka Sienkiewicza, sierż. szt. Małgorzatę Mazurek i sierż. szt. Pawła Majczynę.
To kolejna akcja profilaktyczna skierowana do uczniów szkół podstawowych. Celem przedsięwzięcia było uczenie i przypominanie dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania w domu, w szkole oraz w przestrzeni publicznej.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach oraz IPA Region Siedlce przy wsparciu SportSiedlce.pl, Życie Siedleckie i Euroindyk przygotowały akcję profilaktyczną skierowaną do uczniów szkół podstawowych z Siedlec i Łosic.
W dniu 6 czerwca br., działania objęły spotkania z dziećmi w dwóch grupach wiekowych: klasy 1-3 oraz klasy 4-8 z Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach. Młodzież zwiedziła kompleks Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, a także uczestniczyła w zajęciach z techniki kryminalistycznej i techniki prewencyjnej oraz pokazie umiejętności przewodnika psa.

W szeregi siedleckiej policji wstąpił „nowy funkcjonariusz”. To półtoraroczny owczarek belgijski, który wabi się Cywil – to pies kategorii patrolowo-tropiącej, a jego przewodnikiem został sierż. szt. Paweł Majczyna. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pokaz tresury i posłuszeństwa psa służbowego. Cywil, świeżo upieczony absolwent Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach zrobił duże wrażenie na dzieciach, a za swoją pracę został nagrodzony gromkimi brawami.

W trakcie wycieczki dzieci miały również okazję zobaczyć jak wygląda strzelnica, na której funkcjonariusze ćwiczą swoje umiejętności strzeleckie. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się o zasadach bezpieczeństwa, które powinny stosować na co dzień. Uczniowie, jak i ich opiekunowie, zostali wyposażeni w gadżety m.in.: w odblaski, które mają znaczny wpływ na podniesienie bezpieczeństwa młodzieży w przestrzeni publicznej. Akacja będzie trwała do końca czerwca

FOTOGALERIA

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;