niedziela, 21 lipca 2024r.

Karol Beczek i Dariusz Kowal triumfatorami mistrzostw Siedlec w tenisie ziemnym

W dniach 8-9 czerwca zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Siedlec amatorów w tenisie ziemnym im. Marka Gutha.

II Indywidualne Mistrzostwa Siedlec amatorów w tenisie ziemnym im. Marka Gutha otworzył prezydent miasta Siedlce, Andrzej Sitnik. Oprócz niego obecny był także przewodniczący Rady Miasta Siedlce, Henryk Niedziółka oraz prezes TKKF Siedlce, Jerzy Politowski. Przez dwa dni na kortach przy ul. Batorego 6 oraz na kortach ARMS przy ul. Prusa 6 trwała walka o wyłonienie mistrza naszego miasta w tenisie ziemnym.

Organizatorzy ustalili podział na dwie kategorie:
– grupa I – do 50 lat (urodzeni w roku 1969 i młodsi)
– grupa II – powyżej 50 lat (urodzeni w roku 1968 i starsi).

W sumie w sportowej rywalizacji uczestniczyło 38 zawodników. Tenisiści biorący udział w zmaganiach reprezentowali Łuków, Radzyń Podlaski, Międzyrzec Podlaski, Warszawę i Siedlce.

W kategorii powyżej 50 lat triumfował Dariusz Kowal, który w finale pokonał znanego trenera i propagatora tenisa ziemnego, Artura Folwarskiego. Trzecie miejsce przypadło Andrzejowi Murkowi. W kategorii poniżej 50 roku życia najlepszy okazał się Karol Beczek. Drugie miejsce zajął Michał Cichy, a trzeci był Jakub Sokólski.

Organizatorem Indywidualnych Mistrzostw Siedlec Amatorów Tenisa Ziemnego im. Marka Gutha był Zarząd Miejski TKKF w Siedlcach.

FOTOGALERIA

Marek Guth był wieloletnim pracownikiem i działaczem TKKF Siedlce. Przez znaczną część swego intensywnego życia był związany ze sportem. W przeszłości grał oraz trenował “szczypiorniaka”. W ostatnich miesiącach życia borykał się z ciężką chorobą. Zmarł w 2018 roku w wieku 66 lat.

 

źródło: własne / podlasie24; foto: Michał Michalski

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;