poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Upalne bieganie w Białej Podlaskiej. Trzeci etap Grand Prix Traktu Brzeskiego za nami

9 czerwca w Białej Podlaskiej odbyła się 8 edycja imprezy biegowej “Biała Biega”. Wydarzenie zaliczane do Grand Prix Traktu Brzeskiego, wpisało się już na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych miasta nad Krzną.

W tegorocznej edycji Rodzinnego Pikniku Biegowego wzięło udział ponad 850 biegaczy z miasta, regionu, Polski i z zagranicy. Rywalizowano na 10 km, 5 km i w Nordic Walking.

Zwycięzcą biegu na 10 km (zaliczanego do cyklu Grand Prix Traktu Brzeskiego) został Damian Świerdzewski z Dzbenina (33.04). Najszybszym siedlczaninem okazał się Paweł Jastrzębski (Yulo Run Team Siedlce). Zajął 12 lokatę w kat. open, ale był pierwszy w kat. M40-49. Najszybsza siedlczanką była Agnieszka Biernacka (116 miejsce). Bieg ukończyło blisko 300 osób.

Na dystansie 5 km triumfował Paweł Czyżkowski z Mińska Mazowieckiego (16.38). Jeśli chodzi o przedstawicieli naszego miasta to ósme miejsce zajął zawodnik Yulo Run Team Siedlce – Leszek Kander, a 53 była Anna Niedziółka. Do mety dotarły 173 osoby.

W marszu Nordic Walking Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Jolanta Zapałowska z Siedlec, zaś dwunasty przybył do mety inny siedlczanin Janusz Zbieć.

WYNIKI

 

źródło: własne / GPTB (FB); foto: Słowo Podlasia

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;