Armia Fight Night w Radomiu – Kierzkowski pokonany

Jednym z wojowników szóstej edycji Armia Fight Night był Maciej Kierzkowski. Siedlczanin musiał podczas radomskiej gali uznać wyższość swojego rywala.

W piątkowy wieczór 14 czerwca w radomskiej hali MOSiR zorganizowano galę MMA Armia Fight Night 6. W kategorii 70 kg przeciwnikiem Macieja Kierzkowskiego (Berkut WCA Fight Team, bilans zawodowych walk 2-1, 2 KO), był przedstawiciel Radomia – Piotr Przepiórka (Cross Fight Radom, bilans zawodowych walk 2-3, 1 SUB).

Kierzkowskiemu pozostało dwie i pół minuty do tego by przetrwać pierwszą rundę. Radomianin umiejętnie podszedł Kierzkowskiego i zastosował względem swojego rywala duszenie zza pleców. Kieszkowski dał znać sędziemu, że chwyt jest na tyle silny, iż zmuszony jest przerwać walkę. Zwycięstwo Przepiórki przez TKO stało się faktem.

Pozostałe wyniki AFN6:

77 kg: Albert Odzimkowski pok. Krzysztof Kułak przez TKO (kolano na korpus i ciosy w parterze), Runda 1, 1:21
77 kg: Tomasz Jakubiec pok. Robert Turnquest przez TKO (ciosy w parterze), Runda 2, 3:59– walka o szablę kategorii półśredniej
77 kg: Jacek Bednorz pok. Maciej Mackiewicz przez poddanie (balacha), Runda 1
77 kg: Tymoteusz Łopaczyk pok. Łukasz Siwiec przez TKO (kolana), Runda 3
66 kg: Adrian Kępa pok. Sławomir Kołtunowicz przez jednogłośną decyzję
77 kg: Karol Skrzypek pok. Ivan Slyvinskyi przez jednogłośną decyzję
66 kg: Patryk Kaczmarczyk pok. Daniel Matuszek przez jednogłośną decyzję
70 kg: Sebastian Rajewski pok. Artur Pawlik przez jednogłośną decyzję

źródło: własne / mma.pl; foto: Polsat Sport