wtorek, 16 lipca 2024r.

Dwa rekordy Polski w memoriale Bryzka (fotogaleria)

WLKS Siedlce-Nowe Iganie po raz 25 upamiętnił osobę Eugeniusza Bryzka, który pomimo upływu lat nadal jest ciepło wspominany.

Pracami Komitetu Organizacyjnego kierował Marek Czapski – Prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Siedlcach. Przewodniczący wspomniał osobę Bryzka i jego wkładu w działalność wielu organizacji, nie tylko sportowych. Zastępcami Czapskiego byli: Waldemar Broś – Prezes Zarządu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich oraz Klemens Ciesielski – Prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy i Waldemar Szajko – wiceprezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Członkami Komitetu Organizacyjnego zostali: Mirosław BuczekMirosław SawickiMariusz SaraczewskiWaldemar SpólnickiZygmunt WielogórskiStefan Długosz.

Po części oficjalnej – w trakcie której przypomniano życiorys zasłużonego działacza – nastąpiło złożenie kwiatów na grobie Bryzka.

W rywalizacji sportowej nie brakowało emocji. W trakcie zmagań kobiet odnotowano dwa rekordy Polski. Martyna Dołęga (WLKS) dźwignęła 161 kg w dwuboju i ustanowiła nowy rekord do lat 15. Z kolei Milena Rutkowska wynikiem 182 kg wskoczyła na czoło listy wśród 20-latek. Sztangistka Mazovii Ciechanów wygrała rywalizację kobiet z wynikiem 222,9 pkt w Sinclairze. Kolejne miejsca przypadły w udziale Białorusinkom z Brześcia: Krystinie Prakapiuk oraz Dzijanie Maisiejewicz. Dołęga była czwarta.

Jeżeli chodzi o zawody mężczyzn to WLKS je zdominował. Wygrał Konrad Romańczuk (267 kg w dwuboju, 267 pkt w Sinclairze), przed Adrianem Kędziorą (220/286,7) i Tomaszem Nowosielskim (203/275,1).

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;