sobota, 13 lipca 2024r.

W regionie: Czwartoligowcy zakończyli sezon

Rozgrywki IV ligi na Mazowszu dobiegły końca. W ligach tych rywalizowały cztery ekipy z naszego regionu.

W weekend 15-16 czerwca końca dobiegła rywalizacja w IV ligach na Mazowszu. Na tym poziomie rozgrywkowym w sezonie 2018-19 występowały: Pogoń II Siedlce, Mazovia Mińsk Mazowiecki, Orzeł Unin oraz Wilga Garwolin.

Dwie pierwsze wymienione drużyny grały w grupie północnej. Pogoń II Siedlce uplasowała się na dziewiątej pozycji, zdobywając 37 punktów. Dla siedleckiej ekipy nie był to zbyt udany sezon. Szczególnie runda wiosenna w wykonaniu ekipy rezerw pozostawiła złe wrażenia.

Mazovia również nie powtórzyła sukcesu sprzed roku, kiedy to wygrała ligę. Tym razem ekipa z Mińska Mazowieckiego zgromadziła 62 oczka, co pozwoliło jej zająć czwartą lokatę. Do zwycięzcy grupy północnej, czyli Huraganu Wołomin, Mazovia straciła cztery punkty.

W grupie południowej również występowały dwie ekipy. Dla Orła Unin zderzenie z tym poziomem rozgrywkowym okazało się bardzo trudne. Beniaminek zajął przedostatnią pozycję i spadł z ligi. Jeśli chodzi o Wilgę Garwolin, to ta ekipa zdobyła 37 punktów i uplasowała się na dziesiątej pozycji.

Najlepsza w grupie południowej okazała się Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która zgromadziła 76 oczek i o dziesięć wyprzedziła drugi w tabeli Oskar Przysucha. Dlatego w barażu o awans do III ligi w dwumeczu zmierzą się ze sobą wspomniana Pogoń oraz Huragan Wołomin. Spotkania te zaplanowano na 22 oraz 25 czerwca.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;