sobota, 2 marca 2024r.

Olga Niedziałek trzecią chodziarką w kraju (fotogaleria)

Olga Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski w chodzie na 20 km w Mielcu, powtórzyła wyczyn sprzed roku.

22 czerwca w Mielcu spotkali się najlepsi polscy lekkoatleci w chodzie sportowym. Głównym dystansem rywalizacji było 20 km i to na tym dystansie walczono o medale mistrzostw polski seniorek i seniorów.

We współzawodnictwie seniorek wzięła udział Olga Niedziałek. Zawodniczka WLKS Siedlce-Nowe Iganie potwierdziła, że należy do czołówki polskich chodziarek.

W konkurencji kobiet oprócz Polek, maszerowały również zagraniczne lekkoatletki. Pierwszą trójkę tworzyły Katarzyna Zdziebło oraz Nowozelandka Alana Barber i Węgierka Barbara Kovács. Do ósmego kilometra za tą trójką szła Agnieszka Szwarnóg-Yarokhau, która jednak wycofała się, gdy zrównały się z nią Paulina Buziak-Śmiatacz i Olga Niedziałek. Od 15 kilometra Zdziebło prowadziła samotnie zwyciężając w czasie 1:34.48. Drugą Polką na mecie była Buziak-Śmiatacz (1:37.22) a trzecią – nasza Olga (1:37:54). Niedziałek powtórzyła tym samym sukces sprzed roku z Warszawy (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Co ciekawe w ubiegłym roku na podium również znalazły się te same zawodniczki. Teraz miejscami zamieniły się jedynie Zdziebło z Buziak.

WYNIKI

FOTOGALERIA

W Mielcu wystartował także Łukasz Niedziałek (WLKS). Nasz utalentowany chodziarz dystans 5 km pokonał w czasie 22 minuty 32 sekundy, jako pierwszy przekraczając linię mety.


Podczas gdy Olga i Łukasz walczyli w Mielcu, pozostała grupa chodziarzy WLKS rywalizowała w Warszawie.

Pierwsze miejsce w chodzie na 3000 m zajął Rafał Murat. Jego wyczyn powtórzył na 5000 m Robert Goławski. Na drugim miejscu uplasował się szkoleniowiec WLKS, Janusz Goławski. Za to podium chodu kobiet na 3 km zdominowały nasze zawodniczki. Pierwsza była Ewelina Cymbalińska, druga – Amelia Janeczek, a trzecia – Ewelina Kosiorek (wszystkie WLKS).

WYNIKI – WARSZAWA

 

źródło: własne / PZLA / WMOZLA; foto: hej.mielec.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;