poniedziałek, 4 grudnia 2023r.

Trzy rekordy Europy w wykonaniu Martyny Dołęgi w Irlandii!

Młoda sztangistka WLKS Siedlce-Nowe Iganie Martyna Dołęga osiągnęła kapitalne wyniki w europejskim turnieju, który odbył się w Irlandii.

W dniach 27-29 czerwca w najstarszym mieście Irlandii – Waterford, odbył się 6 Puchar Unii Europejskiej w podnoszeniu ciężarów. W zawodach rywalizowały zespoły składające się z zawodniczek i zawodników do lat 15 (młodziczka i młodzik), do lat 17 (juniorka i junior młodszy) i do lat 20 (juniorka i junior).

W składzie reprezentacji Polski była Martyna Dołęga. Zawodniczka WLKS Siedlce-Nowe Iganie rywalizowała w kat. U-15 i spisała się znakomicie. Wyniki osiągnięte w rwaniu (73 kg) i podrzucie (86 kg), przełożyły się na 159 kg w dwuboju i nowy rekord Europy w tej kategorii wiekowej (kat. 64 kg)! Ponadto Martyna wynikami 71 kg i 73 kg w rwaniu również ustanowiła nowe rekordy Starego Kontynentu. W sumie córka Marty i Marcina Dołęgów, uzyskała 3 rekordy Europy w kat. U-15!

Starty pozostałych sztangistów i sztangistek Polski sprawiły, że reprezentacja Polski zajęła 1 miejsce. Podstawę do klasyfikacji drużynowej stanowiła suma punktów Sinclaira wszystkich. Polska pewnie wygrała zawody w Waterford i wywalczyła okazały puchar! Był to 5 triumf na 6 startów.

Reprezentację Polski oprócz Dołęgi tworzyli: Monika Szymanek (LKS Dobryszyce), Natalia Pawlik (LKS Polwica Wierzbno), Patryk Barański (LKS Dobryszyce), Igor Osuch (LKS Horyzont Mełno), Jakub Michalski (KPC Górnik Polkowice).

W poprzednich edycjach Pucharu rozegranych w Splicie (Chorwacja), Ostii (Włochy), Bormli (Malta) i rok temu w Innsbrucku, Polacy wygrywali zarówno drużynowo, jak i indywidualnie w swoich kategoriach wiekowych. Było też drugie miejsce zespołowo – dwa lata temu w Rzymie.

 

źródło: własne / PZPC; foto: Marcin Dołęga

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;