poniedziałek, 4 grudnia 2023r.

Dwa transfery Pogoni. Maciej Firlej i Patryk Kostyk z kontraktami

Pogoń Siedlce dokonała kolejnych dwóch letnich transferów. Do biało-niebieskich trafili Maciej Firlej oraz Patryk Kostyk.

Maciej Firlej 22-letni zawodnik występujący na pozycji napastnika. Do Pogoni trafił on na zasadzie wypożyczenia z ekstraklasowej Korony Kielce.

Firlej do Korony trafił w zeszłorocznym letnim okienku transferowym. Było to pokłosie niezwykle udanego sezonu w barwach trzecioligowej Ślęzy Wrocław. We wrocławskim klubie w sezonie 2017-18 zanotował on 24 trafienia i został królem strzelców. Po transferze do Korony w rundzie jesiennej nie zdołał jednak zadebiutować w Ekstaklasie, dlatego też wiosną przebywał na wypożyczeniu w I lidze w Garbarni Kraków. Półroczny pobyt w stolicy Małopolski nie był udany i teraz Firlej spróbuje odbudować się w Pogoni Siedlce.

Drugim piłkarzem, który podpisał umową z siedleckim klubem jest Patryk Kostyk. Kostyk to 19-letni środkowy pomocnik. W poprzednim sezonie młodzieżowiec ten w rundzie wiosennej występował w trzecioligowym ŁKS Łomża, a wiosną trafił do grającej szczebel niżej  Mławianki Mława.

 

źródło: własne; foto: Kamil Sulej

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;