czwartek, 13 czerwca 2024r.

Srebro i brąz siedlczan w juniorskich mistrzostwach Polski w sumo

W zamojskich Mistrzostwach Polski juniorek i juniorów w sumo reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie wywalczyli dwa medale.

Blisko 100 zawodniczek i zawodników z 24 klubów reprezentujących 11 województw przystąpiło do rywalizacji w mistrzostwach Polski juniorek i juniorów w sumo. Do Zamościa, gdzie odbyły się zawody, wybrała się także pięcioosobowa reprezentacja WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Zawodniczki i zawodnicy walczyli o tytuły najlepszych w Polsce jak i o punkty we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W Hali Sportowej OSiR w Zamościu najlepiej z naszych reprezentantów wypadli: Adrian Gorczyca, zdobywając tytuł wicemistrza Polski w kat. 70 kg oraz Karolina Urban – brązowa medalistka w kat. 55 kg.

W kategorii wagowej Gorczycy rywalizowało także dwóch jego klubowych kolegów. Sebastiana Pielacińskiego sklasyfikowano na piątej pozycji, zaś Jakub Zdanowski był trzynasty.

Dominik Żuraw podszedł ambitnie do mistrzostw i wystartował w swojej kat. wagowej – 80 kg oraz w kat. open. W pierwszej z nich uplasował się na siódmym miejscu, a w drugiej – na dziewiątej lokacie.

 

źródło: własne / sportzona / roztocze.net; foto: roztocze.net

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;