niedziela, 10 grudnia 2023r.

WLKS najlepszy w ciężarowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W dniach 1-4 lipca w Drzonkowie rozegrano finałowe zawody w podnoszeniu ciężarów, w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Medalowe szanse wykorzystało troje sztangistów WLKS Siedlce-Nowe Iganie. 

Drzonków gościł młode sztangistki i sztangistów, którzy rywalizowali o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z dziesięciorga przedstawicieli WLKS Siedlce-Nowe Iganie, troje wykorzystało swój potencjał i wywiązało się z roli kandydata do medalu.

W kat. 49 kg Klaudia Celińska-Mysław była murowaną kandydatką do złota. Sztangistka spisała się perfekcyjnie. Rezultat 122 kg w dwuboju (52 kg w rwaniu i 70 kg w podrzucie) pozwolił na uzyskanie tytułu mistrzowskiego. Druga zawodniczka – Karolina Leszczyńska była gorsza o 8 kg. Klaudia wynikiem 193,38 pkt zajęła piąte miejsce w klasyfikacji wg punktacji Sinclaira.

Nie zawiódł również Konrad Romańczuk (na zdjęciu głównym). Startujący w kat. 89 kg zawodnik, nie dał rywalom żadnych szans. Już po rwaniu, w którym uzyskał 115 kg prowadził z dużą przewagą. Podrzut na 145 kg także należał do najlepszych wśród rywalizujących. W sumie Konrad uzyskał 260 kg w dwuboju i był lepszy od srebrnego medalisty Jakuba Stafijowskiego (AZS AWF Biała Podlaska) o 43 kg! Osiągnięty wynik przełożył się na 307,34 pkt w punktacji Sinclaira i wysokie trzecie miejsce w tej klasyfikacji.

W kat. 55 kg wśród kobiet, duże szanse na medal miała Oliwia Dang. Wprawdzie o jeden z trzech krążków „biły się” zaledwie cztery sztangistki, ale Oliwia walczyła o medal z najcenniejszego kruszcu. Natalia Górniak z Unii Hrubieszów okazała się lepsza i w rwaniu i w podrzucie osiągając 124 kg w dwuboju, ale drugie miejsce zajęła już siedlecka sztangistka. Zawodniczka WLKS uzyskała 120 kg (53 kg +67 kg).

Zacięta rywalizacja toczyła się w kat. 73 kg u chłopców. Różnica między pierwszym, a piątym zawodnikiem wyniosła tylko 4 kg. Na najgorszym dla sportowca miejscu – czwartym – sklasyfikowano Adriana Kędziorę. Siedlecki ciężarowiec mimo osiągnięcia takiego samego rezultatu co trzeci Sebastian Kłos z GCK Kobylany, musiał się obejść smakiem, bowiem jego rywal o brąz, był lżejszy. Na pocieszenie została Adrianowi siódma lokata w klasyfikacji Sinclaira (292,0 pkt).

Czwarte miejsce w kat. 81 kg zajęła Weronika Krzewniak. Jej wynik to 90 kg (43 kg + 47 kg). Czwarty w kat. 89 kg był również Damian Dmowski (203 kg w dwuboju; 85 kg + 118 kg).

Na piątych lokatach zmagania kończyli: Tomasz Nowosielski w kat. 67 kg (198 kg w dwuboju) oraz Rafał Kamiński w kat. 96 kg (176 kg w dwuboju).

Weronika Gałecka była szósta w kat. 71 kg (89 kg w dwuboju), a Szymon Łęczycki ósmy w kat. 96 kg (87 kg w dwuboju).

W punktacji klubowej łącznej (dziewczęta + chłopcy) ekipa WLKS Siedlce-Nowe Iganie spisała się najlepiej uzyskując 55 pkt. Ponadto doszła wygrana w gronie chłopców (30 pkt) oraz trzecie miejsce wśród dziewcząt (25 pkt).

WYNIKI

SINCLAIR CHŁOPCÓW

SINCLAIR DZIEWCZĄT

KLASYFIKACJA KLUBOWA I WOJEWÓDZKA

 

źródło: własne / PZPC / podnoszenieciezarow.pl; foto: Marcin Dołęga

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;