sobota, 9 grudnia 2023r.

Olga Niedziałek wystartuje w mistrzostwach Europy U-23

Zawodniczka WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Olga Niedziałek znalazła się w reprezentacji Polski na lekkoatletyczne mistrzostwa Europy U-23 w Szwecji.

Od 11 do 14 lipca w szwedzkim Gävle, położonym ok. 180 km na północ od Sztokholmu, potrwają 12 Mistrzostwa Europy U-23 w lekkoatletyce. Biało-czerwonych barw bronić będzie 56 osób. W grupie tej znalazła się także jedna przedstawicielka lokalnego klubu. Mowa o Oldze Niedziałek z WLKS Siedlce-Nowe Iganie, która będzie rywalizować w chodzie na 20 km.

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA ME U-23

W konkurencji chodu kobiet na 20 km wystartują 22 zawodniczki z 12 krajów. Analizując rekordy życiowe zawodniczek, to Olga Niedziałek plasuje się na siódmej pozycji. Jak to przełoży się na rzeczywistość? Trzymamy kciuki za występ lekkoatletki WLKS w Szwecji i czekamy na dobre wieści. Przed dwoma laty w bydgoskich mistrzostwach Europy U-23 Olga zajęła 11 lokatę.

Przypomnijmy, że przed dwoma tygodniami w Mielcu Olga Niedziałek wywalczyła brązowy medal seniorskich mistrzostw naszego kraju (pisaliśmy o tym TUTAJ).

 

źródło: własne / PZLA / european-athletics.org; foto: aheartynomad.com / european-athletics.org

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;