poniedziałek, 11 grudnia 2023r.

Szachowe główkowanie w Siedlcach i Warszawie

6 lipca w Szkole Podstawowej nr 3 w Siedlcach odbył się 7 turniej szachowy z cyklu Grand Prix Siedlec.

Turniej zgromadził 18 zawodników w tym 10 zawodników z międzynarodowym rankingiem elo.

Turniej lipcowy odbywał się na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim. Sędzią był Wiesław Kobryń. Zawody wygrał szachista z Warszawy Paweł Gugała (8 punktów). Na drugim miejscu uplasował się Włodzimierz Gryczka z Celin, a na trzecim – lider obecnego  cyklu GP Siedlec Hubert Goławski z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego.

W siódmym turnieju Grand Prix nie wystąpiło kilku zawodników z Siedlec, gdyż zaczęli oni rywalizację w XIX Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Mieczysława Najdorfa, który odbywa się w Warszawie. W tym turnieju występują następujący zawodnicy z Siedlec: Zdzisław Stefanoff, Stanisław Sobich, Krzysztof Plichta i Wojciech Kakowski. Skoczek Siedlce reprezentowany jest przez dwóch zawodników: Zdzisława Stefanoffa i Wojciecha Kakowskiego. Turniej składa się z Openów A, B, C.

W warszawskim Festiwalu Szachowym wystartowało około 500 zawodników. Turniej jest na bardzo wysokim poziomie. Szachiści zdobywają nowe umiejętności i mogą podwyższać swoje kategorie szachowe i rankingi. Rywalizacja zaczęła się 6 lipca, zakończenie zawodów przewiduje się na 15 lipca. Każdy z zawodników rozegra 9 partii. Są to szachy klasyczne. Co dzień rozgrywana jest jedna runda. Jedna partia może trwać nawet 5 godzin.

 

źródło: własne / chessarbiter; foto: Zdzisław Stefanoff

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;