sobota, 2 marca 2024r.

Kapitalny występ Olgi Niedziałek w Szwecji. Młodzieżowe wicemistrzostwo Europy zawodniczki WLKS

Olga Niedziałek osiągnęła największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej zdobywając srebrny medal mistrzostw Europy U-23.

W szwedzkiej miejscowości Gävle zakończyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy U-23. Biało-czerwonych barw broniło ponad 50 osób. W grupie tej była przedstawicielka WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Olga Niedziałek.

Pochodząca z Żeliszewa Dużego lekkoatletka czekała do ostatniego dnia mistrzostw na swój start. Niedziałek bardzo spokojnie rozpoczęła rywalizację w chodzie na 20 km i długo plasowała się w okolicach siódmego miejsca. Na półmetku nieco przyspieszyła, wyprzedziła dwie rywalki i po 10 kilometrach zajmowała czwartą pozycję. Chwilę później reprezentantka Polski przesunęła się na drugą lokatę. Polka do samego końca musiała drżeć o medal, bo na pięć kilometrów przed końcem miała już dwa ostrzeżenia. Ostatecznie udało jej się przekroczyć linię mety na drugiej pozycji. 20 kilometrów pokonała w czasie 1:35.54, tracąc 67 sekund do zwyciężczyni, Ayse Tekdal z Turcji (czas 1:34.47). Na trzecim miejscu do mety dotarła Yana Smerdova, startująca pod neutralną flagą. Do naszej zawodniczki straciła tylko cztery sekundy.

Olga znakomicie rozłożyła siły na trasie i udowodniła, że mimo nie bycia faworytką można dokonywać wielkich rzeczy. Przyleciała do Szwecji z 6 wynikiem w europejskich tabelach, ale pokazała dużą klasę wyprzedzając wyżej notowane rywalki i stając na drugim stopniu podium. Do rekordu życiowego zabrakło 54 sekund, ale najważniejszy w tym momencie jest osiągnięty wynik a wicemistrzostwo Europy jest niebywałym sukcesem.

Olga jest pierwszą Polką w historii, która zdobyła medal w chodzie na mistrzostwach Europy do lat 23.

WYNIKI

 

źródło: własne / PZLA / sportowe fakty.wp.pl / polski-sport.pl; foto: Marek Biczyk

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;