poniedziałek, 11 grudnia 2023r.

Łukasz Niedziałek weźmie udział w mistrzostwach Europy U-20

Chodziarz sportowy Łukasz Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) będzie reprezentował nasz kraj w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy U-20. Czy pójdzie w ślady swojej siostry Olgi, która zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy w kat. U-23?

46 reprezentantów Polski wystartuje w 25 Mistrzostwach Europy U-20, które od 18 do 21 lipca będą odbywać się w szwedzkim Borås. Jednym z wysoko notowanych lekkoatletów, który powalczy w kraju Trzech Koron jest Łukasz Niedziałek z WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Nasz utalentowany chodziarz zapewne chciałby dołożyć do swojej bogatej kolekcji krążków i ten rangi mistrzostw Europy kat. U-20. Ma na to duże szanse, bowiem wśród rywali lepszy rekord życiowy od niego ma jedynie Białorusin Mikita Kaliada. Wiadomo, że notowania to nie wszystko. Wiele zależy od dyspozycji danego dnia, od techniki, od tempa marszu, od pogody.
Na start Łukasza będziemy musieli poczekać do ostatniego dnia mistrzostw. Nasz chodziarz wyruszy na trasę 21 lipca o godz. 11:05.Sponsorami Łukasza Niedziałka są: portal SportSiedlce.pl oraz firmy Golpasz oraz Euroindyk.

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI

Dwa lata temu w Grosseto biało-czerwoni zdobyli 9 medali w tym dwa złote.

 

źródło: własne / PZLA: foto: Web

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;