czwartek, 2 maja 2024r.

Łukasz Niedziałek brązowym medalistą ME U-20 (wideo)

Łukasz Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) zdobył w Szwecji brązowy medal mistrzostw Europy U-20 w lekkoatletyce.

Łukasz Niedziałek był uważany za jednego z faworytów do medalu wśród reprezentantów Polski, którzy walczyli w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy U-20 w szwedzkim Borås.

Rywalizacja w mistrzostwach Starego Kontynentu rozpoczęła się 18 lipca. Zawodnik WLKS Siedlce-Nowe Iganie musiał czekać aż do ostatniego dnia na swój start w konkurencji chodu sportowego.

21 lipca o 11:05 wyruszył na trasę. Miał do pokonania 10 000 m. Bardzo mocne tempo narzucił Białorusin, Mikita Kaliada, któremu nie dorównał żaden zawodnik (41.10,03). Za jego plecami rozgrywała się walka o pozostałe dwa krążki. Na drugim miejscu marsz ukończył lider europejskich tabel – reprezentant Włoch Ricardo Orsoni (41.51,71). Na trzeciej pozycji do mety dotarł Łukasz Niedziałek, który poprawił swój najlepszy rezultat z tego sezonu, przekraczając linię mety w czasie 42.20,66.

Mistrzostwa Europy w Szwecji były dla Niedziałka imprezą docelową w tym sezonie. To właśnie na nie planował szczyt formy, jak mówił wiosną w wywiadzie. I cel osiągnął. To kolejny medal mistrzostw Europy zdobyty przez Łukasza. Przypomnijmy, że w 2016 roku w Tbillisi zdobył złoty medal ME U-18.