poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Kajetan Przestrzelski triumfatorem IV Międzyrzeckiej Dychy

Zwycięstwem Kajetana Przestrzelskiego (Pogoń Siedlce) zakończył się czwarty z biegów cyklu Grand Prix Traktu Brzeskiego 2019.

„IV Uliczna Międzyrzecka Dycha” to impreza, która zadebiutowała w tym roku na trasie cyklu Grand Prix Traktu Brzeskiego.

Na 217 zawodników, którzy zgłosili akces do udziału w biegu, czekała świeżo atestowana trasa, w której skład wchodziły dwie 5-kilometrowe pętle ulicami miasta prowadzące po nawierzchni asfaltowej i kostce brukowej.

Wśród startujących było dużo osób związanych z Siedlcami: urodzonych w naszym mieście bądź reprezentujących kluby z grodu nad Muchawką.

Miło nam poinformować, że właśnie reprezentant Pogoni Siedlce, Kajetan Przestrzelski został zwycięzcą IV Ulicznej Międzyrzeckiej Dychy osiągając czas 35.42. Drugie miejsce zajął przedstawiciel gospodarzy – Jacek Chruściel (Międzyrzecka Grupa Biegowa), a na trzeciej pozycji finiszował Białorusin Aliaksiei Dziadzishchau.

1 miejsce Kajetana to nie był jedyny siedlecki akcent na podium reprezentantów Siedlec. Drugą lokatę w kat. K40 zajęła Agnieszka Hołubiec z Yulo Run Team Siedlce, a na trzeciej pozycji w kat. M50 był jej klubowy kolega Juliusz Ziółkowski. Ponadto trzecie miejsce wywalczył w kat. M20 Maciej Myszkiewicz.