sobota, 2 marca 2024r.

Gudro i Parol świadkami ustanowienia rekordu Polski

Kulomioci: Andrzej Gudro i Jan Parol (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) wystąpili w mityngu „Gwiazdy na Warszawskich Fontannach”. Wprawdzie nie osiągnęli zadowalających wyników, ale w ich konkurencji ustanowiony został nowy rekord Polski.


Już po raz drugi w Warszawie odbył się plenerowy mityng w skoku o tyczce i pchnięciu kulą. W niedzielne popołudnie, 28 lipca, na Skwerze 1 Dywizji Pancernej Wojska Polskiego do walki przystąpiło kilkunastu sportowców, a wśród nich lekkoatletyczne sławy.

W tym gronie mieli okazję sprawdzić się: Andrzej Gudro i Jan Parol. Kulomioci WLKS Siedlce-Nowe Iganie nie włączyli się jednak do walki o zwycięstwo. Zakończyli swój udział w konkursie po trzech rzutach. Gudro z wynikiem 18.46 m zajął 9 lokatę, a Parol z rezultatem 17.79 uplasował się na 11 pozycji.

Chociaż nasi sportowcy nie brali udziału w decydujących zmaganiach, ale trzeba przyznać, że te stały na najwyższym poziomie. Siedemnaście razy kula lądowała poza granicę 20 m. W międzynarodowym towarzystwie (Czechy, Nigeria, Jamajka, Indie) to Polacy rozdawali karty. Nie popsuło im szyków nawet przesunięcie zmagań z racji oberwania chmury.

Wisienką na torcie w niedzielnej rywalizacji kulomiotów było ustanowienie przez Michała Haratyka (Sprint Bielsko-Biała) nowego rekordu Polski! Wynik 22.32 to nie tylko rekord Polski, ale także trzeci wynik na listach światowych, najlepszy w Europie oraz najdalsza odległość uzyskana przez miotacza ze Starego Kontynentu od 30 lat.

Drugie miejsce w mityngu zajął Konrad Bukowiecki (21.14), a trzeci był Czech Tomáš Staněk (21.21).

WYNIKI

 

źródło: własne / PZLA / Sportowe Fakty; foto: Tomasz Woźniak

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;