sobota, 2 marca 2024r.

Bieg Jacka po raz dziesiąty!

Utrudnienia na drogach w czasie Biegu Jacka

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa dziesiąta edycja Biegu Siedleckiego Jacka organizowana przez Agencję Rozwoju Miasta Siedlce.

W niedzielę 25 sierpnia ulice naszego miasta opanują biegacze, ich rodziny i przyjaciele oraz rzesze sympatyków tej dyscypliny, którzy wyjdą na ulice kibicować sportowym zmaganiom.

Ruch to zdrowie! Biegać każdy może! Dlatego też zapraszamy do udziału w imprezie wszystkich, starszych i młodszych, mniej i bardziej aktywnych mieszkańców naszego miasta i okolic. Wspólne bieganie dodaje skrzydeł, a może właśnie ten start będzie początkiem wspaniałej biegowej przygody.

Półmaratończycy wystartują o godzinie 8.30 rano. Trasa składa się z dwóch pętli, zaopatrzonych w punkty z wodą, izotonikami i bananami oraz orzeźwiające kurtyny wodne. Nie zabraknie drużyny pacemakerów, którzy narzucą tempo i poprowadzą grupy biegaczy na określone czasy.

Sympatykom szybkiego i krótkiego biegania polecamy bieg na 5 km, który wystartuje o godzinie 11:00. Nasza piątka to świetny dystans dla osób dopiero rozpoczynających swoją biegową przygodę, których z roku na rok przybywa. Na trasie znajdą się dwa punkty nawadniania i kurtyna wodna.

Tuż po starcie biegaczy na tę samą 5-kilometrową trasę wyruszą zawodnicy Nordic Walking.

Wszyscy uczestnicy Biegu Jacka otrzymają w pakiecie koszulkę techniczną, w tym roku w jaskrawym pomarańczowym kolorze z nadrukiem wykonanym specjalną farbą odblaskową. Będzie Was widać na ulicach po zmroku! Na mecie czekać będą piękne medale, które są jednocześnie ostatnim elementem kolekcji Grand Prix Traktu Brzeskiego. Siedlce są finałem tego popularnego na ścianie wschodniej cyklu biegowego. Po biegach w Wiązownie, Mińsku Mazowieckim, Białej Podlaskiej i Międzyrzecu Podlaskim, czas na siedlecki wielki finał i uhonorowanie zwycięzców.

Nieodłącznym elementem Biegu Jacka są niezwykle emocjonujące biegi dla dzieci. Do udziału w zawodach zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Rywalizacja przebiegać będzie w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Wszystkie dzieci otrzymają pamiątkowe koszulki i medale, a zwycięzcy na podium również puchary i nagrody rzeczowe.

Zapisy elektroniczne trwają tylko do 15 sierpnia do końca dnia!

Nie ma na co czekać! Zapraszamy do zapisów! http://biegjacka.pl/zapisy

 

źródło: ARMS

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;