poniedziałek, 11 grudnia 2023r.

Henryk Brodowski: Igrzyska to ogromne wyróżnienie

Rozmowa z wójtem gminy Siedlce, Henrykiem Brodowskim.

Dlaczego gmina Siedlce zaangażowała się w organizację XXII Ogólnopolskich Igrzysk LZS?

Gmina Siedlce już od pierwszych igrzysk LZS zorganizowanych w Siedlcach aktywnie uczestniczy w ich przygotowaniu. Doceniamy edukacyjną rolę sportu wyczynowego, ale też rekreacyjnego, który aktywizuje naszych mieszkańców. Wśród uczestników XXII edycji igrzysk znajdują się sportowcy z naszej gminy, więc nasze wsparcie jest oczywiste. Jako wójt wspieram wszelkie działania poprawiające kondycję dzieci i młodzieży. Cieszy mnie ich zaangażowanie w sport.

Jednym z głównych organizatorów igrzysk będzie LZS. Jak układa się współpraca na linii gmina-klub?

Współpraca gminy Siedlce z WLKS układa się wzorowo. Nasza młodzież trenuje w wielu sekcjach i osiąga sukcesy, co jest powodem do dumy. Cieszymy się, że młodzi mieszkańcy gminy realizują się na matach, pomostach i stadionach, a nie tylko siedzą z telefonem i przed komputerem. Każda aktywność fizyczna poprawia nasze zdrowie i samopoczucie. Jako gmina możemy pochwalić się nowymi obiektami, które powstały przy szkołach w Nowych Iganiach, Pruszynie czy Stoku Lackim. Stworzyliśmy miejsce do treningów i rozwoju dla młodzieży szkolnej i pozaszkolnej. Chętnych do uprawiania sportu nie brakuje, tylko trzeba stworzyć do tego warunki.

Siedlce będą gospodarzem igrzysk po raz drugi z rzędu. Trudno o lepszą formę docenienia.

Powierzenie Siedlcom igrzysk po raz piąty w historii, a drugi z rzędu to ogromne wyróżnienie i docenienie wkładu organizatorów. Z tego miejsca należą się ogromne podziękowania dla osób odpowiedzialnych za przygotowania oraz wszelkich sponsorów, bez których organizacja takich przedsięwzięć jest niemożliwa. Gmina Siedlce chętnie wspiera organizację igrzysk LZS.

Jaką rolę odgrywają Ludowe Zespoły Sportowe w życiu gminy?

Rola LZS jest znacząca. To dzięki takim klubom jak WLKS nasi mieszkańcy mogą rozsławiać gminę na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Wspieramy Ludowe Zespoły Sportowe, bo warto to robić.

Igrzyska LZS to impreza masowa. Czy takie wydarzenia są pomocne w promocji sportu w gminie?

To ogromna promocja sportu i gminy Siedlce. Mam nadzieję, że igrzyska pomogą zachęcić młodzież do uprawiania sportu i większej aktywności ruchowej.

Czego pan oczekuje po 22 edycji igrzysk?

Oczekuję sportowej rywalizacji prowadzonej w duchu fair play, zadowolenia uczestników z pobytu oraz zdobycia niezapomnianych wrażeń oferowanych przez miasto i gminę Siedlce. Gmina Siedlce dołoży wszelkich starań, aby uczestnicy igrzysk byli zadowoleni z pobytu i wywieźli jak najlepsze zdanie o organizatorach i całym wydarzeniu sportowym.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;