NoWi Siedlce z medalami mistrzostw Polski

Reprezentanci NoWi Siedlce uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w Nordic Walking, które odbyły się w Osielsku.

10 sierpnia w Osielsku zostały rozegrane zawody Nordic Walking. Była to najważniejsza impreza w sezonie – Mistrzostwa Polski 2019. Wyniki zaliczano do klasyfikacji tegorocznego Pucharu Polski. Do wyboru były trzy dystanse: 5km, 10km, 21,1km. Areną zmagań był stadion w Żołędowie.

Na starcie stawiło się ok. 600 osób z całej Polski i patrząc na listy startowe trzeba przyznać, że nie brakowało „kijkarzy” najwyższej klasy. Ranga zawodów była więc wysoka. W tak wymagającej stawce zawodników znaleźli się także reprezentanci NoWi Siedlce.

Przedstawiciele naszego miasta nie zawiedli i wrócili z Osielska z kilkoma medalami. Srebro na dystansie 10 km w kategorii wiekowej 60-69 wywalczyła Zofia Zacharczuk. Brązowe krążki padły łupem Ewy Sobiczewskiej (kat. 40-44) i Alicji Słowińskiej (kat. 50-54). Ww. panie mierzyły się z dystansem 5 km.

Bardzo blisko podium w półmaratonie (21,1 km) była Magdalena Szymczyk. Ostatecznie siedlczanka została sklasyfikowana na czwartej pozycji w kat. 30-39. Na siódmym miejscu rywalizację w kat. 50-59 ukończyła Agnieszka Bersztolc.

A jak wypadli pozostali reprezentanci Siedlec? Dariusz Borkowski zajął piąte miejsce (M50-54), Krzysztof Frąckowiak był dziewiąty (M45-49), a Krzysztof Okniński (M45-49) – jedenasty. Wyżej wymienieni startowali na 5 km.