poniedziałek, 11 grudnia 2023r.

Ostatni sprawdzian przed lekkoatletycznymi mistrzostwami Polski

Lekkoatleci z naszego regionu wzięli udział w ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami Polski seniorów, które w najbliższy weekend odbędą się w Radomiu.

W Warszawie odbył się 5 InterEuropol Memoriał Zygmunta Szelesta. Była to jedna z ostatnich imprez lekkoatletycznych przed najważniejszą, która będzie miała miejsce w najbliższy weekend, tj. mistrzostwami Polski seniorów.

W stolicy walczyli nasi kulomioci: Andrzej Gudro i Jan Parol (obaj WLKS Siedlce-Nowe Iganie). Pierwszy z nich z wynikiem 19.15 zajął piąte miejsce, natomiast drugi uplasował się na szóstej pozycji uzyskując w swojej najlepszej próbie 18.10. Wygrał Konrad Bukowiecki z AZS UWM Olsztyn (21.33).

W skoku w dal walczył Tomasz Jaszczuk (były reprezentant WLKS Siedlce-Nowe Iganie i Pogoni Siedlce). Pochodzący z naszego regionu zawodnik cały czas stara się uzyskać minimum na mistrzostwa świata w Katarze. W Warszawie ta sztuka mu się nie udała. Po kilku konkursach, w których uzyskiwał już wyniki powyżej 8.00 m, tym razem ukończył konkurs z odległością 7.91 m. Taki rezultat da mu wygraną.

WYNIKI

 

źródło: własne / PZLA; foto: Web

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;