niedziela, 5 maja 2024r.

W regionie: Wektra dalej w grze. Druga runda Pucharu za nami

W regionie Wektra dalej w grze. Druga runda Pucharu za nami

W meczu II rundy okręgowego Pucharu Polski Wektra Zbuczyn pokonała w Ruchnie miejscowy Rywal 2:0.

Pierwszą groźną sytuację na bramkę stworzył sobie Rywal, kiedy to Karol Rostek trafił w górną siatkę bramki strzeżonej przez Damiana Krasuskiego. W 32 minucie to jednak Wektra objęła prowadzenie. Jan Mruz wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a do siatki piłkę głową skierował Przemysław Jasiński. Chwilę później Rywal mógł odpowiedzieć wyrównującą bramką, lecz Krasuski poradził sobie ze strzałem Krzysztofa Piesaka. W doliczonym czasie gry Wektra zdobyła drugiego gola. Mruz dośrodkował z narożnika boiska, piłkę w zamieszaniu pod bramką Rywala uderzył głową Mateusz Tyszkiewicz, a ta mimo usilnych prób defensorów znalazła się w siatce.

Po zmianie stron aktywniejsi w ofensywie byli gospodarze, ale brakowało z ich strony sytuacji bramkowych. W 48 minucie okazję na kolejnego gola dla Wektry miał Piotr Jastrzębski, lecz trafił w Artura Wrzoska. Czternaście minut później po ładnej, zespołowej akcji Piesak strzelił wysoko nad bramką. Podobnym efektem zakończył się strzał Karola Sobotki. W 74 minucie do siatki gospodarzy mógł trafił Sylwester Jagielak, ale obrońca wybił piłkę lecącą do pustej bramki.

PLANY RYWALA I WEKTRY

Wektra Zbuczyn w 3 kolejce ligi okręgowej zmierzy się w sobotę 24 sierpnia o 17:00 w Zbuczynie z Naprzodem Skórzec. Z kolei w 2 kolejce klasy A Rywal Ruchna zmierzy się w Krzymoszach z Tęczą Korczew. Mecz zaplanowano na niedzielę 25 sierpnia o 17:00.

LOSOWANIE III RUNDY

Losowanie III rundy siedleckiego Pucharu Polski odbędzie się w czwartek 22 września o 10:00 w siedzibie Delegatury MZPN w Siedlcach.

21.08.19, 17:10 – Ruchna

OPP: Rywal Ruchna – Wektra Zbuczyn 0:2 (0:2)

Bramki: Przemysław Jasiński 32, Mateusz Tyszkiewicz 45+3

Rywal: 1. Patryk Zawadzki (46, 12. Artur Wrzosek) – 6. Daniel Sobotka (85, 4. Wojciech Kubój), 17. Adrian Kocon, 18. Norbert Kocon, 13. Rafał Bałdyga – 15. Rafał Rostek (77, 19. Arkadiusz Kałuski), 26. Szymon Stępień (46, 11. Kamil Stokowski), 8. Michał Gryglas, 7. Krzysztof Piesak, 10. Karol Sobotka – 9. Karol Rostek (67, 5. Szymon Czarnecki)

Wektra: 91. Damian Krasuski – 18. Jakub Grodzicki (46, 25. Bartłomiej Jastrzębski), 4. Dominik Piekutowski (46, 3. Kamil Golec), 34. Mateusz Tyszkiewicz, 6. Damian Prokurat (81, 14. Łukasz Czarnocki) – 11. Maciej Wróbel, 20. Maciej Jasiński, 19. Przemysław Jasiński, 23. Mateusz Prokurat (72, 9. Sylwester Jagielak) – 33. Kamil Bobryk (46, 10. Piotr Jastrzębski), 13. Jan Mruz (65, 17. Kamil Handzel)

Żółte kartki: Karol Sobotka 36, Karol Rostek 54, Kamil Stokowski 78 – Jan Mruz 36

Sędzia: Sebastian Maciołek (Siedlce)