poniedziałek, 11 grudnia 2023r.

Wiele okazji do radości (multimedia)

WLKS Siedlce-Nowe Iganie zorganizował konferencję, na której upiekł kilka pieczeni przy jednym ogniu.

Na wstępie należy zaznaczyć, że frekwencja dopisała. Swoich przedstawicieli miały: miasto Siedlce, gmina Siedlce oraz Starostwo Powiatowe. Najważniejszymi bohaterkami konferencji były jednak zapaśniczki: Patrycja Gil – mistrzyni świata juniorek oraz Magdalena Kisielińska – piąta w czempionacie.

Zapaśnicza część konferencji miała pierwszeństwo, jednak z powodu spóźnienia prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego, Andrzeja Suprona zaczęto od garści informacji o zbliżających się wielkimi krokami XXII Ogólnopolskich Igrzyskach LZS, czyli drugiemu niemniej ważnemu powodowi spotkania.

22 edycja igrzysk po raz kolejny odbędzie się w Siedlcach. Już po raz piąty w historii i drugi raz z rzędu. – Igrzyska odbędą się od 29 do 31 sierpnia. Organizatorem jest Krajowe Zrzeszenie LZS, zaś WLKS pełni rolę partnera. Patronat honorowy nad igrzyskami objęli Krzysztof Tchórzewski, minister energii, Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego oraz Andrzej Sitnik, prezydent miasta Siedlce. Zawody będą odbywały się w blokach: lekkoatletyka na stadionie przy ulicy Prusa, zapasy w hali sportowej ARMS i hali II LO, podnoszenie ciężarów na obiekcie WLKS przy Kazimierzowskiej, siatkówka plażowa na boiskach przy stadionie ARMS, konkurencje rekreacyjne i integracyjne – boczne boiska przy Jana Pawła II. W Siedlcach będziemy gościć ponad 1000 zawodników z Ludowych Zespołów Sportowych – zapowiedział Adam Gabiński, wiceprezes WLKS.

Trener Gil i Kisieliński przybliżył arkana swojej pracy. Sebastian Pawlak przyznał, że nie spodziewał się, że sukcesy przyjdą tak szybko i będą tak imponujące, wszak mało który szkoleniowiec może pochwalić się posiadaniem mistrzyni świata pod swoimi skrzydłami.

Zawodniczki oraz trener zostali nagrodzeni przez klub, Krajowe Zrzeszenie LZS, miasto Siedlce, Starostwo Powiatowe i gminę Siedlce.

Najciekawszą informację zdradził prezes Supron. – Od 1 września w Siedlcach będzie działał ogólnopolski ośrodek zapaśniczy, który będzie dofinansowany przez Ministerstwo Sportu, a konkretnie Polski Związek Zapaśniczy. To nie jest obietnica rzucona na wiatr. Miasto Siedlce zapewniło znakomite warunki, kadra trenerska stoi na wysokim poziomie, jest internat. Poza treningami niezwykle ważna jest również nauka – powiedziała legenda polskich zapasów.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;