sobota, 2 marca 2024r.

Jubileuszowo, rekordowo i… upalnie (fotogalerie)

To już 10-letnia tradycja, że w ostatni weekend wakacji panowanie nad Siedlcami przejmują biegacze.

Jubileuszowa edycja Biegu Siedleckiego Jacka upłynęła w znakomitej, rodzinnej atmosferze. Biegacze w różnym wieku rywalizowali ze sobą, ale i z żarem lejącym się z nieba. Uczestnicy biegu zgodnie przyznawali, że ściganie się przy takiej pogodzie nie należy do najprzyjemniejszych. To jedyny „zarzut” jaki można było skierować do organizatorów.

Jako pierwsi do rywalizacji stanęli półmaratończycy. W poradzeniu sobie z upałem pomagały kurtyny wodne oraz stanowiska z wodą i przekąskami. W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Andrzej Leończuk, który pokonał ciut ponad 21 kilometrów w czasie 1:11.15. Drugi był Michał Biały, zaś trzeci Bartek Falkowski. Wśród kobiet najszybsza była Justyna Śliwiak przed Magdaleną Pawlak i Aleną Szumik z Białorusi.

WYNIKI

W biegu na 5 kilometrów wygrał Kamil Młynarz (Sbb Kraśnik). Jego czas to 15.35. Drugi był Sebastian Duszyński, zaś trzeci Wojciech Karwowski. Nieco później do mety dotarła Izabela Paszkiewicz (16.50), Angelika Mach (16.52) i Ewa Jagielska (16.56).

W dziesiątej edycji największą popularnością cieszyła się piątka. Klasyczny dystans pokonali nie tylko zawodowcy, ale i amatorzy biegania. W tym drugim gronie był Tomasz Araszkiewicz: – Praktycznie zawsze jestem obecny na trasie biegu, ponieważ uważam, że należy promować kulturę fizyczną. Jest ona niezwykle ważna. Cieszę się, że tutaj jestem i promuję to co ważne – zdrowie i sport. Bieg Siedleckiego Jacka to znakomita impreza. Młodzież by powiedziała, że zajebista. Chodzi o to, żeby zapomnieć o podziałach i spędzać wspólnie czas w przyjemnej atmosferze.

WYNIKI

Jeżeli chodzi o nordickwalkerów pierwszą trójkę stworzyli Sylwester Męczyński, Grzegorz Rychlik i Piotr Wetoszka. Natomiast wśród kobiet Jolanta Zapałowska (Slow Jogging Siedlce), Alicja Słowińska oraz Ewa Sobiczewska (obie NoWi Siedlce).

WYNIKI

Za zwieńczenie i podsumowanie BSJ można potraktować biegi dzieci, które odbyły się na stadionie ROSRRiT. Większości z uczestników nie było jeszcze na świecie, gdy biegano po raz pierwszy pod patronatem Jacka. Dzieciaków było około 500, a ogólna liczba biegaczy oscylowała w okolicach 1500 osób. To ogromny kapitał, który rokrocznie generuje zyski.

WYNIKI BIEGÓW DZIECI

Dziewczynki – rocznik 2013-14 (200 m)

1. Alicja Malka (Mińsk Mazowiecki)

2. Natalia Pawlak (Siedlce)

3. Wiktoria Zalewska (Siedlce)

Chłopcy – rocznik 2013-14 (200 m)

1. Maciej Redes (Siedlce)

2. Igor Tarułka (Stanisławów Drugi)

3. Nataniel Kukawski (Siedlce)

Dziewczynki – rocznik 2011-12 (400 m)

1. Emilia Rytel (Siedlce)

2. Aleksandra Lewalska (Siedlce)

3. Joanna Sobierajska (Grzebowilk)

Chłopcy – rocznik 2011-12 (400 m)

1. Tymoteusz Świder (Siedlce)

2. Aleks Jóźwiak (Siedlce)

3. Bartosz Bieniek (Warszawa)

Dziewczynki – rocznik 2009-10 (400 m)

1. Aleksandra Belniak (Siedlce)

2. Zofia Wasążnik (Węgrów)

3. Amelia Strojek (Siedlce)

Chłopcy – rocznik 2009-10 (400 m)

1. Bartosz Gwiazdecki (Siedlce)

2. Tomasz Tajak (Siedlce)

3. Mateusz Kaniewski (Siedlce)

Dziewczynki – rocznik 2007-08 (900 m)

1. Sylwia Jastrzębska (Tworki)

2. Lena Najdyhor (Piszczac)

3. Klaudia Radomyska (Grabianów)

Chłopcy – rocznik 2007-08 (900 m)

1. Szymon Marciniak (Siedlce)

2. Jan Dzięcielski (Mińsk Mazowiecki)

3. Dariusz Smolak (Czarnówka)

 

 

źródło: własne; foto: Janusz Mazurek

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;