sobota, 2 marca 2024r.

Igrzyska LZS: Kolekcja medali siedlczan bogata na zapaśniczych matach

Młodzież WLKS Siedlce-Nowe Iganie w zapaśniczych zmaganiach 22 Ogólnopolskich Igrzysk LZS, pokazała, że należy do krajowej czołówki.

Zapasy były jedną z kilku dyscyplin sportowych 22 Ogólnopolskich Igrzysk LZS, które w dniach 29-31 sierpnia rozegrano w Siedlcach. Zawodniczki i zawodnicy z naszego miasta odegrali znaczącą rolę w zawodach na matach. Zarówno w kategorii młodzika, kadeta jak i młodzieżowca zapaśnicy WLKS odnosili niemałe sukcesy.

Złote medale zawisły na szyjach: Klaudii Podgórzak w kat. 53 kg (kadet), Klaudii Kudelskiej w kat. 65 kg (kadet), Patrycji Gil w kat. 57 kg (młodzieżowiec), Magdaleny Kisielińskiej w kat. 65 kg (młodzieżowiec) oraz
Sebastiana Pielacińskiego w kat. 70 kg (młodzieżowiec).

Srebrne medale zdobyli: Joanna Kobylińska w kat. 69 kg (kadet), Igor Krawczyński w kat. 51 kg (kadet), Adrian Gorczyca w kat. 65 kg (kadet), Patryk Kostrzewski w kat. 80 kg (kadet) i Dominik Żuraw w kat. 92 kg (kadet).

Na najniższym stopniu podium stawali: Maja Wasiluk w kat. 39 kg (młodzik), Hubert Kalicki w kat. 44 kg (młodzik), Mateusz Kokoszka w kat. 52 kg (młodzik), Sebastian Kaczyński w kat. 62 kg (młodzik), Kornelia Korporowicz w kat. 53 kg (kadet), Mateusz Urban w kat. 48 kg (kadet), Elwira Sprzonczak w kat. 50 kg (młodzieżowiec).

WLKS zajmował drużynowo drugie miejsce wśród kadetek i kadetów oraz w młodzikach, a także czwarte miejsce w rywalizacji dziewcząt w wieku młodzieżowca i młodzika.

 

źródło: własne / sportzona; foto: Kamil Sulej

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;