niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Suma szczęścia równa się zeru (fotogalerie)

Pogoniści w meczu transmitowanym przez Polsat Sport Fight przegrali z Ogniwem Sopot w podobnych okolicznościach jak tydzień wcześniej wygrali z Lechią Gdańsk.

Siedlczanie powrócili na własne boisko po prawie równo trzech miesiącach. Kadra Pogoni tuż przed meczem została wzmocniona nowym zawodnikiem z Tonga – Isitolo Tuumotooą.

W pierwszej połowa – poza krótkimi fragmentami – Pogoń nie potrafiła znaleźć sposobu na Ogniwo. W 10 minucie mistrzowie Polski objęli prowadzenie. Przyłożył Vian Riekert, a podwyższył ekspogonista Wojciech Piotrowicz. Podopieczni Adriana Miałkowskiego szukali luki w defensywie gości, ale przez długi czas nie mogli jej znaleźć. W 21 minucie karnego na punkty zamienił Przemysław Rajewski, ale i tak do przerwy było tylko 3:7. Najlepszą akcję gospodarzy w pierwszej połowie po szybkim wrzucie stworzyli Tomasz Gołąb z Krystianem Olejkiem, jednak wcześniej jeden z ich kolegów zgłosił do sędziego młyn.

W przerwie zorganizowana została aukcja na rzecz Grzegorza Ostojskiego. Środki uzyskane ze sprzedaży gadżetów rugbowych zostaną przeznaczone na leczenie strażaka z regionu.

Druga połowa była zdecydowanie ciekawsza. Na jej początku o premierowe przyłożenie na polskich boiskach popisał się Tuumotooa. Chwilę później podwyższył Rajewski i było 10:7 dla siedlczan. Po godzinie gry Ogniwo mógł dobić Grzegorz Szczepański, który występował w Sopocie przez ostatnie cztery lata. Nowy zawodnik Pogoni zakończył akcję przyłożeniem, ale sędzia u jej zarania dopatrzył się podania do przodu. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 63 minucie, kiedy Piotrowicz trafił z karnego. Później doszło do festiwalu niecelnych kopów ze stojącej piłki. Przerwał go Piotrowicz, który trafił między słupy po upływie regulaminowego czasu gry. Pogoniści przegrali 10:13 i dopisali jeden punkt za defensywny bonus.

PLANY POGONI

W niedzielę 29 września o 16:00 Pogoń zagra na wyjeździe z Rugby Łódź. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport Fight.

14.09.19, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Ogniwo Sopot 10:13 (3:7)

Punkty: Przemysław Rajewski 5 (K, pd), Isitolo Tuumotooa (P) – Wojciech Piotrowicz 8 (2 K, pd), Vian Riekert 5 (P)

Pogoń: 26. Davit Chaduneli (57, 17, Paweł Tokarski), 2. Adrian Chróściel, 3. Tomasz Gołąb (29, 19. Isitolo Tuumotooa), 4. Ołeksandr Szewczenko (29, 27. Marek Mirosz), 5. Krystian Olejek, 6. Norbert Kargol, 7. Paweł Antoszczuk (80+2, 22. Mateusz Siekierka), 16. Eduard Wertyłećkyj, 9. Daniel Trybus, 10. Anton Szaszero, 11. Krystian Adamiak (74, 20. Bartosz Nasiłowski), 13. Grzegorz Szczepański, 12. Patelesio Sili, 14. Adam Dudek, 15. Przemysław Rajewski

Ogniwo: 1. Kacha Kawtaradze, 2. Wojciech Karol (53, 23. Filip Rau), 3. Radosław Bysewski (41, 16. Marcin Wilczuk), 4. Stanisław Powała-Niedźwiecki, 5. Dmytro Mokrecow (31, 18. Łukasz Januszkiewicz), 6. Władysław Grabowski (80+1 , 17. Jakub Burek), 7. Marek Przychocki, 8. Piotr Zeszutek, 9. Mateusz Plichta, 10. Wojciech Piotrowicz, 11. Wojciech Czasowski, 12. Dwayne Burrows, 13. Vian Riekert, 14. Robert Olszewski, 15. Mateusz Mrowca

Sędzia: Dariusz Reks

Żółta kartka: Marek Przychocki 80+6