poniedziałek, 20 maja 2024r.

Ważna lekcja od wicemistrza Polski

Siatkarze KPS Siedlce w sparingowym meczu przegrali z wicemistrzem Polski Onico Warszawa.

Pierwotnie siatkarze KPS Siedlce mieli w ten weekend rozegrać pierwszą kolejkę nowego sezonu I ligi. Rywalem zespołu Mateusza Grabdy miała być AZS Częstochowa, która nie dostała jednak licencji na grę na zapleczu PlusLigi. Spotkanie zostało odwołane, dlatego siedlczanie mogli udać się na sparing do Warszawy.

Onico jest aktualnym wicemistrzem Polski. W poprzednich rozgrywkach drużyna dopiero w finale przegrała z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Od tego sezonu zespół prowadzi legendarny trener Andrea Anastasi, który zastąpił na tym stanowisku Stephane’a Antigę.

Obie drużyny umówiły się na rozegranie pięciu setów i wszystkie z nich padły łupem Onico. W zespole gospodarzy zagrało dwóch byłych zawodników KPS: przyjmujący Piotr Łukasik oraz środkowy Jakub Kowalczyk.

13.09.19 – Warszawa
Sparing:  Onico Warszawa – KPS Siedlce 5:0 (25:21, 23:25, 25:16, 25:17, 25:19)

KPS: 3. Mateusz Laskowski, 5. Patryk Napiórkowski, 6. Sebastian Adamczyk, 7. Aleksander Maziarz, 10. Wiktor Nowak, 11. Patryk Szymański, 12. Michał Wójcik, 13. Krzysztof Bieńkowski, 15. Mikołaj Sawicki, 16. Adam Woźnica, 27. Łukasz Zugaj, 96. Krzysztof Gulak, 24. Szymon Biniek (libero) i 8. Jakub Krupiński (libero).

 

źródło: własne/KPS Siedlce, foto: Maciej Sztajnert

 

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;