niedziela, 10 grudnia 2023r.

Górnik dla Górnika, trafiony karny i stoper najlepszym strzelcem. Echa po meczu w Polkowicach

W meczu w Polkowicach Pogoń zremisowała z Górnikiem 1:1. Jakie są echa tego pojedynku?

SKUTECZNY STOPER

Gola dla Pogoni w meczu z Górnikiem strzelił Bartosz Brodziński. Dla stopera siedlczan było to trzecie trafienie w tym sezonie i tym samym oznacza to, że Brodziński jest najskuteczniejszym zawodnikiem biało-niebieskich w bieżących rozgrywkach. Drugi klub w II lidze, w którym najwięcej bramek ma środkowy obrońca, to GKS Katowice. Cztery gole dla GieKSy zanotował były Pogonista Arkadiusz Jędrych.

STRZELONY KARNY

W Polkowicach Pogoń nie powtórzyła błędu z meczu ze Zniczem Pruszków i bez problemu wykorzystała rzut karny. W derbach Mazowsza jedenastki, również przy stanie 0:1, nie wykorzystał Adam Pazio. Tym razem Brodziński strzelił gola z rzutu karnego i dał punkt swojej drużynie.

GÓRNIK DLA GÓRNIKA

W sobotnim meczu gola dla gospodarzy strzelił Mariusz Szuszkiewicz, dla którego było to drugie trafienie w sezonie. Co ciekawe, 28-letni napastnik na co dzień jest górnikiem. Szuszkiewicz na cały etat pracuje w kopalni węgla i musi godzić to z regularnymi występami na poziomie centralnym. Warto dodać, że po awansie Górnika do II ligi pracodawca poszedł zawodnikowi z Polkowic na rękę i otrzymuje on tylko poranne zmiany tak, aby bez problemów mógł uczestniczyć w popołudniowych treningach swojej drużyny.

DOMOWA NIEMOC

W sobotę Górnik po raz piąty w tym sezonie zagrał przed własną publicznością. Ekipa z Polkowic jak na razie nie wygrała żadna meczu u siebie. Bilans tych spotkań wynosi dwa remisy i trzy porażki. Jedyny mecz w tym sezonie Górnik wygrał w Legionowie z Legionovią.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;