czwartek, 2 maja 2024r.

Niedzielne rozczarowanie. Pogoń bez punktów w Toruniu

W niedzielnym meczu 11 kolejki II ligi Pogoń Siedlce przegrała w Toruniu z Elaną 1:2.

Pogoń do meczu w Toruniu przystąpiła w dobrych nastrojach. Siedlczanie w poprzedniej kolejce wygrali z Błękitnymi Stargard, a w środku tygodniu w Pucharze Polski okazali się lepsi od Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Mecz od początku był wyrównany. Wraz z upływem czasu lekką inicjatywę przejęli gospodarze, co zaowocowało rzutem karnym. W 24 minucie piłkę ręką zagrał Tomasz Margol. Jedenastki na gola nie zdołał zamienić jednak Mariusz Kryszak, który trafił w słupek. Kilka minut później kapitan Elany miał okazję do rehabilitacji, po tym jak w polu karnym Filipa Kozłowskiego sfaulował Aya Diouf. Tym razem Kryszak nie pomylił się i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Pogoń zdołała odpowiedzieć tuż przed przerwą. W 44 minucie do wyrównania doprowadził Damian Mosiejko, który strzałem sprzed pola karnego z pomocą lekkiego rykoszetu zaskoczył bramkarza gospodarzy. Do przerwy było 1:1.

W drugiej połowie na murawie nie było tyle emocji. Obie ekipy szukały swojej okazji do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stroną. W 78 minucie doskonałą okazję mieli Pogoniści, ale Mójta trafił tylko w poprzeczkę, a następnie arbiter odgwizdał spalonego. Niewykorzystana sytuacja zemściła się i to Elana zadała decydujący cios. W 80 minucie rzut rożny za sprawą skutecznego strzału Wojciecha Onsorge wykorzystali torunianie. Elana prowadzenia nie oddała już do końca i to gospodarze cieszyli się z kompletu punktów.

W następnej serii gier Pogoń w sobotę 5 października o godzinie 15:00 przed własną publicznością zmierzy się z Olimpią Elbląg.

29.09.19, 13:00 – Toruń

II liga: Elana Toruń – Pogoń Siedlce 2:1 (1:1)

Bramki: Mariusz Kryszak 28 k, Wojciech Onsorge 80 – Damian Mosiejko 44

W 24 minucie Mariusz Kryszak (Elana) nie wykorzystał rzutu karnego – trafił w słupek.

Elana: 1. Jakub Knut – 23. Jan Andrzejewski, 2. Wojciech Onsorge, 6. Patryk Urbański, 4. Adam Dobosz – 14. Mateusz Stryjewski (63, 18. Bartosz Boniecki), 19. Mariusz Kryszak, 22. Hubert Kisiel, 8. Damian Zagórski (55, 97. Dominik Sokół), 17. Dominik Kościelniak (67, 3. Kordian Górka) – 15. Filip Kozłowski (85, 24. Sebastian Rak)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 8. Tomasz Margol, 4. Aya Diouf, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 9. Kamil Walków (78, 70. Kacper Falon), 55. Oskar Repka, 23. Damian Mosiejko, 7. Piotr Marciniec, 6. Adam Mójta – 34. Artur Balicki (74, 22. Kacper Skibicki)

Żółte kartka: Aya Diouf 28

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)