niedziela, 16 czerwca 2024r.

Sukces młodych rugbistów. Siedlczanie na podium w Lublinie

W miniony weekend w Lublinie odbyło się pierwsze Grand Prix 7 zaliczane do Mistrzostw Polski Juniorów. Młodzi rugbiści Pogoni Siedlce zajęli trzecie miejsce.

W grupie Pogoń grała bezbłędnie i wygrała wszystkie trzy mecze. Najpierw siedlczanie pokonali 24:5 Ogniwo Sopot, następnie wygrali 22:5 ze Skrą Warszawa, a na zakończenie rozbili Orkan Sochaczew 21:0. Podopieczni Pawła Kuligowskiego dopiero w półfinale znaleźli pogromcę, gdyż przegrali 12:28 z KS Budowlanymi Łódź. W meczu o trzecie miejsce siedlczanie ponownie zmierzyli się ze Skrą i po raz drugi – 24:5 – okazali się lepsi, dzięki czemu turniej zakończyli na najniższym stopniu podium.

W piątek 4 października Pogoń zmierzy się na wyjeździe z Orkanem Sochaczew w meczu eliminacyjnym piętnastek do Mistrzostw Polski Juniorów. Z kolei tydzień później w sobotę siedlczanie u siebie zagrają z Arką Gdynia.

Siedlecki zespół w odmianie piętnastkowej będzie wzmocniony trzema zawodnikami Legii Warszawa. Jednym z nich był wychowanek Pogoni, młynarz Samid Mamedov, drugi to filar kadry U-18 Adrian Skrzydlewski,  natomiast trzeci to inny skrzydłowy Mieszko Lech.

Skład: Igor Pątek, Łukasz Korneć, Bartosz Redzik, Dawid Enihowt, Filip Skup, Kacper Skup, Szymon Kowalczyk, Sebastian Dziedzic, Krzysztof Dmowski, Bartłomiej Bareja, Kacper Boruc, Arkadiusz Radzikowski, Marcin Gawryś, Michał Sadowski. Trener: Paweł Kuligowski, Kierownicy: Mikołaj Parafiniuk i Adrianna Bednarczyk.

Kolejność końcowa turnieju:

1. Juvenia Kraków

2.  KS Budowlani Łódź

3. Pogoń Siedlce

4. Skra Warszawa

5. Orkan Sochaczew

6. Ogniwo Sopot

7. Budowlani Lublin

8. Sparta Jarocin

 

źródło: własne; foto: MKS Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;