czwartek, 20 czerwca 2024r.

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kickboxingu z 18 Dywizją Zmechanizowaną

Żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. Broni Tadeusz Buka z siedzibą w Siedlcach, wywalczyli 12 medali w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kickboxingu i zostali drugą drużyną mistrzostw.

W trakcie Mistrzostw Polski Służb Mundurowych, rozgrywanych w Grand Chotowa Hotel Spa & Resort, zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy 18 Dywizją Zmechanizowaną im. gen. Broni Tadeusz Buka z siedzibą w Siedlcach a Polskim Związkiem Kickboxingu. Parafowali je gen. dyw. Jarosław Roman Gromadziński, dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej i ppłk w st. spocz. Jerzy Bassa, Wiceprezes PZKB.

Celem porozumienia jest między innymi propagowanie wśród żołnierzy rozwoju fizycznego, integracja środowiska wojskowego oraz kształtowanie nawyków radzenia sobie ze stresem. – Nasza współpraca dotyczyć będzie m.in. organizację wspólnych seminariów i konsultacji kickboxerskich, przeprowadzenie kursu instruktorskiego dla żołnierzy 18 Dywizji Zmechanizowanej, czy też zorganizuje Mistrzostw 18 Dywizji Zmechanizowanej w kickboxingu. Jestem przekonany, że współpraca z gen. dyw. Jarosławem Romanem Gromadzińskim, który oficjalnie zainaugurował Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych, będzie bardzo owocna dla obu stron, tj. Wojska i naszego Związku – mówił Jerzy Bassa.

Tuż przed przyjazdem na Podkarpacie, generał Jarosław Roman Gromadziński otrzymał nagrodę „Bursztyn Polskiej Gospodarki” za konsekwentne formowanie nowego związku taktycznego w ramach Programu Rozwoju Sił Zbrojnych, a tym samym wzmocnienie potencjału obronnego Polski na wschód od Wisły. Uroczysta gala odbyła się w ramach V edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019 w Siedlcach.

Łącznie do zawodów w Chotowej zgłoszonych zostało 200 zawodników i zawodniczek z 71 klubów (organizacji), którzy rywalizowali w formułach kick light, K-1 i pointfighting. Startowali zarówno seniorzy, jak i weterani. Najliczniejsze swoje drużyny wystawiły: Reprezentacja Polskiej Policji – 28 kickbkokserów i 18 Dywiza Zmechanizowana Siedlce – 23 kickboxerów. Pomiędzy tymi ekipami rozegrała się walka o pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej. Zwyciężyli policjanci, przed żołnierzami, a na trzeciej lokacie Służba Ochrony Państwa.

Mistrzem Wojska Polskiego została 18 Dywizja Zmechanizowana, w skład której wchodzą kickbokserzy z 18 Batalionu Dowodzenia, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. Wywalczyli w miniony weekend 12 medali: 2 złote, 3 srebrne i 7 brązowych.

Bardzo jestem rozczarowany werdyktem w walce finałowej kick light w wadze -79kg pomiędzy moim synem Rogerem (18 Dywizja Zmechanizowana) a Szymonem Grabowskim. W samej końcówce, prowadząc wyraźnie 12:0, Roger w trakcie wycofywania się trafił na brodę rywala, który uklęknął. Roger został zdyskwalifikowany, a nie tylko moim zdaniem to zbyt surowa kara – ocenił Andrzej Garbaczewski, trener kadry narodowej Biało-Czerwonych w formule low-kick. W wersji kick light srebro zdobył też Maciej Garbaczewski w kategorii -94kg. Obaj wystąpią w listopadzie w MŚ.

Medaliści 18 Dywizji Zmechanizowanej:

Złoci:
Kamil Lemczyk (K-1, senior, kat. 81 kg)
Dawid Surmiak (kick light, senior, kat. 89 kg)

Srebrni:
Adam Okniński (K-1, senior, kat. +91 kg)
Maciej Garbaczewski (kick light, senior, kat. 94 kg)
Roger Garbaczewski (kick light, senior, kat. 79 kg)

Brązowi:
Grzegorz Wozowicz (K-1, senior, kat. 75 kg)
Mateusz Sieńko (K-1, senior, kat. 71 kg)
Mateusz Klęsk (K-1, senior, kat. 71 kg)
Sylwester Błędowski (K-1, senior, kat. 67 kg)
Bartłomiej Kołodziejczyk (kick light, senior, kat. +94 kg)
Adrian Świnarski (kick light, senior, kat. 94 kg)
Sławomir Okrzejski (kick light, senior, kat. 84 kg)

W mistrzostwach wziął także udział reprezentant Zakładu Karnego w Siedlcach (Gladiator Siedlce), Mateusz Pasiak. Walcząc w K-1 w kat. 86 kg zajął trzecie miejsce.

 

źródło: pzkickboxing.pl; foto: 18 Dywizja Zmechanizowana (FB)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;