sobota, 15 czerwca 2024r.

Wygrywać u siebie. Olimpia Elbląg zawita do Siedlec

W sobotę o godzinie 15:00 w meczu 12 kolejki II ligi Pogoń Siedlce podejmie Olimpię Elbląg.

WYGRYWAĆ U SIEBIE

Pogoń po raz szósty w tym sezonie w lidze zagra przed własną publicznością. Bilans biało-niebieskich na siedleckim boisku wynosi na razie dwa zwycięstwa, remis oraz dwie porażki. Pogoniści postarają się w sobotnie popołudnie polepszyć ten bilans. Warto dodać, że podopieczni Kamila Sochy wygrali dwa ostatnia spotkania w Siedlcach. Najpierw pokonali w lidze Błękitnych Stargard 3:2, a następnie poradzili sobie w Pucharze Polski z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

SOLIDNY RYWAL

Rywalem Pogoni w sobotę będzie Olimpia Elbląg. Ekipa ta w tym sezonie gra bardzo solidnie i z dorobkiem osiemnastu punktów plasuje się na szóstej lokacie. W poprzedniej kolejce podopieczni Adama Noconia przegrali jednak w Stargardzie z Błękitnymi 1:2. Dlatego też elblążanie spróbują wrócić na zwycięską ścieżkę w najbliższej kolejce i po raz kolejny wygrać w Siedlcach, gdyż w zeszłym sezonie Olimpia wygrała z ekipą biało-niebieskich na ich terenie 1:0.

WYCHOWANEK W SIEDLCACH

W większości ligowych rywali Pogoni można znaleźć piłkarzy z przeszłością w siedleckiej ekipie. Nie inaczej jest w zespole Olimpii Elbląg, gdzie występuje dwóch zawodników, którzy kiedyś grali w biało-niebieskich barwach. Są to: wychowanek siedleckiego klubu Cezary Demianiuk oraz Tomasz Lewandowski.

SĘDZIA Z SłUPSKA

Sobotnie zawody poprowadzi Łukasz Karski. Arbiter ten sędziował już w tym sezonie jedno spotkanie z udziałem Pogoni. Siedlczanie wygrali wówczas na wyjeździe z Legionovią Legionowo 3:1.

TRANSMISJA MECZU

Sobotnie spotkanie będzie transmitowane tradycyjnie już na platformie tvcom.pl.

 

źródło: własne; foto: Janusz Mazurek

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;