Stracone dwa punkty w końcówce. Remis w derbach (fotogaleria)

Stracone dwa punkty w końcówce. Remis w derbach

Rezerwy Pogoni w derbach regionu zremisowały w Siedlcach z mińską Mazovią 2:2. Goście wyrównującego gola zdobyli w końcówce spotkania.

Mazovia przybyła do Siedlec podbudowana sukcesem w okręgowym Pucharze Polski. Pogoń w wyjściowym składzie wystawiła dziewięciu zawodników z kadry pierwszej drużyny.

Już w 4 minucie to goście objęli prowadzenie. Jewhen Romanow zgrał piłkę do Wojciech Wociala, który bez problemów umieścił piłkę w pustej bramce. Kilka minut później strzał oddał Jakub Romanowicz, lecz trafił prosto w Dominika Puska. Chwilę później powinno być 1:1, lecz Kacper Falon obił poprzeczkę. Po kwadransie, znów zagrożenie pod bramką Pogoni stworzył Romanow, lecz uderzył obok bramki Alberta Posiadały. W 21 minucie Sebastian Krawczyk dośrodkował w pole karne, a Romanowicz niecelnie główkował. Sześć minut potem doskonałą okazję na wyrównanie miał Kacper Skibicki, który w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Puskiem. Bramkarz Mazovii minutę później po raz kolejny uratował swoją drużynę z opresji po uderzeniu z rzutu wolnego Piotra Marcińca. Następnie dwie okazję miała Mazovia: najpierw Jakub Zatorski nie wykorzystał dośrodkowania Romanowa, a zaraz Dawid Matak uderzył nad poprzeczką.

W 53 minucie Pogoniści mieli kolejną szanse na wyrównanie. Sebastian Barej zagrał płasko wzdłuż linii pola karnego do Skibickiego, ten uderzył mocno w stronę Puska, który zbił piłkę na poprzeczkę. Trzy minuty później w światło bramki nie trafił Barej po dośrodkowaniu Michała Markiewicza. W 62 minucie siedlczanie doczekali się wyrównania. Skibicki zdecydował się zejść ze skrzydła do środka i uderzył w samo okienko bramki Puska. Na dwadzieścia minut przed zakończeniem spotkania Pogoniści objęli prowadzenie. W polu karnym przez Rafała Słowika faulowany był Skibicki i arbiter podyktował dla biało-niebieskich rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Falon. W 77 minucie blisko wyrównania był Wocial, który główkował obok słupka bo centrze z narożnika boiska Romanowa. Z drugiej strony odpowiedział Mateusz Kluzek strzałem w Puska. W końcówce meczu Mazovia dążył do wyrównania i w końcu przyniosło to skutek. W 90 minucie Janusz Nojszewski zagrał do Bartosza Malesy, a ten dopełnił formalności umieszczając piłkę w siatce. Nojszewski mógł dać Mazie nawet trzy punkty, lecz w doliczonym czasie gry piłka po jego strzale odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką.

W Mazovii wystąpili byli Pogoniści: Jarosław Krajewski i Wojciech Wocial.

PLANY POGONI II

W sobotę 12 października o 15:00 rezerwy Pogoni zagrają w Ożarowie Mazowiecki z Ożarowianką.

06.10.19, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:2 (0:1)

Bramki: Kacper Skibicki 62, Kacper Falon 70 (k) – Wojciech Wocial 4, Bartosz Malesa 90

Pogoń II: 1. Albert Posiadała – 5. Sebastian Krawczyk, 2. Aya Diouf, 8. Igor Łęczycki, 14. Michał Markiewicz – 11. Jakub Romanowicz (65, 6. Sebastian Barej), 7. Piotr Marciniec, 19. Mateusz Kluzek, 9. Kacper Falon (86, 29. Dominik Barciak), 55. Kacper Skibicki (73, 21. Patryk Kostyk) – 23. Artur Balicki (82, 24. Daniel Łukaszczyk)

Mazovia: 1. Dominik Pusek – 18. Dawid Matak, 11. Rafał Słowik, 14. Jarosław Krajewski, 80. Szymon Staska (77, 9. Marcin Kowalczyk) – 16. Jewhen Romanow, 17. Łukasz Puciłowski (68, 45. Piotr Parobczyk), 7. Bartosz Malesa, 5. Kacper Przyborowski (89, 23. Janusz Nojszewski), 27. Jakub Zatorski (89, 19. Michał Bondara) – 3. Wojciech Wocial

Żółte kartki: Igor Łęczycki 40 – Łukasz Puciłowski 67, Jewhen Romanow 84

Sędzia: Michał Więckowski (Warszawa)