wtorek, 16 lipca 2024r.

Slovik nie pośpiewał. Triumf Grzędy i wygrana Polski z Irlandią

Dominik Grzęda (TKKF Siedlce) dzięki wygranej z Lubo Slovikiem, przyczynił się do triumfu reprezentacji Polski w kickbokserskim meczu z Irlandią.

9 listopada w Kartuzach odbyła się gala kickboxingu. W jej ramach doszło do meczu reprezentacji Polski i Irlandii w K-1 Rules. Jednym z ogniw naszej kadry był Dominik Grzęda. Reprezentujący na co dzień barwy TKKF Siedlce kickbokser mierzył się w kat. 91 kg z Lubo Slovikiem. Walka proam trwała 3 x 2 minuty. Zwycięsko wyszedł z niej podopieczny Andrzeja Garbaczewskiego.

Biało-Czerwoni w całym meczu triumfowali 4:1. Poza wygraną Grzędy, w poszczególnych walkach: Adrian Rzątkowski (-81kg) pokonał Ciarána Fagana, Nikodem Bigus (-71kg) wygrał z Philem Whyte’m, a Adam Kryszewski (-75kg) pokonał Bogdana Stana. W kategorii -71kg Armin Wilczewski przegrał z Claudiu Stanem.

– Przygotowania do meczu z Irlandią były przedłużeniem wcześniejszego cyklu treningowego, zwieńczonego 5 miejscem w MŚ w low kicku. Rywal był niższy ode mnie, ale zaskoczył motoryką, postawił bardzo wysoko poprzeczkę. O moim zwycięstwie zdecydowała praca na nogach, dystansowanie prostymi ciosami bokserskimi, mocne low-kicki i uderzenia na wątrobę. A co do MŚ, turniej w Bośni i Hercegowinie wspominam bardzo kiepsko, popełniłem bardzo poważny błąd taktyczny, który przeważył w 3 rundzie ćwierćfinałowej walki na korzyść Kazacha Zakhara Vorobeya – powiedział Dominik Grzęda.

 

źródło: własne / pzkickboxing.pl; foto: pzkickboxing.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;