wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Zwycięskie zwieńczenie roku

Reprezentacja Polski w rugby zakończyła rok wyjazdowym zwycięstwem ze Szwajcarią.

Mecz z Helwetami był zacięty. Do przerwy prowadzili Szwajcarzy, jednak Polacy nie poddali się. Biało-czerwoni wyszli na prowadzenie w końcówce spotkania i utrzymali je do ostatniego gwizdka. Reprezentacja Duaine’a Lindsaya wygrała 23:20.

Grzegorz Szczepański rozegrał cały mecz, natomiast Adrian Chróściel pojawił się na placu gry w 54 minucie. Przemysław Rajewski nie otrzymał szansy na zaprezentowanie swoich możliwości od selekcjonera.

Warto przypomnieć, że Polacy do meczu ze Szwajcarią przygotowywali się w Siedlcach.

23.11.19, 15:30 – Yverdon-les-Bains

RET: Szwajcaria – Polska 20:23 (13:6)

Punkty: Simon Perrod 10 (2 K, 2 pd), Nicolas Mousties 5 (P), Hugo Malyon 5 (P) – Jędrzej Nowicki 18 (6 K) Krystian Pogorzelski 5 (P)

Polska: Craig Bachurzewski, Grzegorz Buczek (54 Adrian Chróściel), Thomas Fidler, Edward Krawiecki, Mateusz Bartoszek, Aleksander Nowicki, Adam Piotrowski (28-38 Radosław Bysewski, 43 Kacper Ławski), Piotr Zeszutek (26-36 Kacper Ławski), Sam Stelmaszczyk (74 Dawid Plichta), Jędrzej Nowicki, Krystian Pogorzelski, Daniel Gdula, Michał Jurczyński, Grzegorz Szczepański, Patryk Reksulak

źródło: własne / PZRugby.pl; foto: Awenta MKS Pogoń Siedlce