niedziela, 3 marca 2024r.

I Mistrzostwa Siedlec w Rugby Tag (fotogaleria)

W I Mistrzostwach Szkół Podstawowych udział wzięło 19 drużyn, które walczyły o najwyższe miejsce na podium, a zarazem awans do finału woj. mazowieckiego, który odbędzie się 9 grudnia w Sochaczewie.

W turnieju udział wzięły dwie szkoły z gminy Siedlce SP z Golic i SP Żelków Kolonia. Najlepsze zespoły zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego, który w tym roku rozegrany zostanie 18 grudnia w hali COS Torwar w Warszawie.

W sportowej rywalizacji łącznie wzięło udział prawie 190 dzieci (w tym 140 chłopców i 49 dziewczynek), reprezentujących szkoły podstawowe z terenu miasta Siedlce oraz dwie szkoły z gminy: SP Żelków Kolonia i SP Golice – klasy IV, V i VI. Nauczyciele z tych szkół wystawili 18 zespołów. W klasach IV – 4 zespoły, klasy V – 9 zespołów, klasy VI – 5 zespołów. Rozegrano 23 mecze.

W drużynach występowały minimum dwie dziewczyny (wymóg przepisów: jedna na boisku, druga na rezerwie), ale były zespoły, w których grały tylko dziewczyny. Zespół wg przepisów to siedmiu graczy. Wszyscy zawodnicy grali na boisku, ponieważ zmiany były „hokejowe” . Szkoły mogły wystawić dowolną liczbę drużyn. SP nr 6 Siedlce – 3 zespoły, SP Żelków Kolonia – 3 zespoły, pozostałe szkoły wystawiły po jednej drużynie lub dwóch.

Podium I Mistrzostw Siedlce w poszczególnych kategoriach obsadzili:

Klasy IV: 1. SP nr 12 (nauczyciel Jarosław Stosio), 2. SP nr 2 (Ryszard Kalaciński), 3. SP nr 11 (Arkadiusz Mazurkiewicz)

Klasa V: 1. SP nr 10 (Paweł Ławecki), 2. SP nr 2, 3. SP nr 9 (n. Janusz Żydowicz)

Klasa VI: 1. SP nr 4 (Radosław Liczewski), 2. SP nr 8 (Paweł Bareja), 3. SP nr 6 (Beata Szwartz-Oleszczuk)

Do finałowego turnieju wojewódzkiego w Sochaczewie zakwalifikowały się: klasa IV ze Szkoły Podstawowej w Żelkowie Kolonii prowadzony przez Dariusza Garwolińskiego, klasa V z SP w Golicach – Marcin Saja, klasa VI z SP nr 4 w Siedlcach – Liczewski. Trenerami łączącymi byli Paweł Antoszczuk, Adrian Miałkowski, Mariusz Myrcha oraz Wojciech Plichta.

Nad przebiegiem turnieju pracowali też: ratownik Tomasz Radzikowski, Paweł Antoszczuk jako obsługa techniczna oraz sędziowie: Jacek Wierzbicki (główny), Grzegorz Pliszka i Paweł Krasuski.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;