sobota, 20 lipca 2024r.

Zwycięstwo w wojnie ze Spartą

W meczu 11 kolejki II ligi siatkówki kobiet Sparta Warszawa przegrała z Ósemką Siedlce 2:3.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Mecz z warszawską Spartą był ostatnim spotkaniem przed rundą rewanżową. Siatkarki Ósemki Siedlce wybrały się do stolicy z przekonaniem walki o zwycięstwo – niżej rozstawione gospodynie nie wygrały jeszcze w tym sezonie na własnym obiekcie.

PRZEBIEG MECZU

Mecz od pierwszego seta utrzymywał kibiców w napięciu. Siedlczanki przegrały pierwszego seta do 23, natomiast drugiego wygrały różnicą trzech punktów. Do gospodyń należała trzecia partia. Aby nie wrócić do Siedlec bez punktów, podopieczne Jarosława Plewińskiego musiały wygrać dwa kolejne sety.

Po zdecydowanie wygranej czwartej partii przyszedł czas na tie-break. Siatkarki Sparty postawiły tego dnia trudne warunki, ale siedlczankom udało się im sprostać. Ósemka po raz drugi w tym sezonie wygrała pięciosetowe starcie i z bilansem 6 zwycięstw i 4 porażek zakończyła pierwszą cześć rundy zasadniczej.

PLANY ÓSEMKI

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej, Ósemka pojedzie do stolicy, gdzie rozegra spotkanie z tamtejszym AZS AWF. Mecz zaplanowany został na niedzielę 8 grudnia.

30.11.19, 15:00 – Warszawa

II liga: Sparta Warszawa – Ósemka Siedlce 2:3 (25:23, 22:25, 25:23, 18:25, 14:16)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 10. Agata Baranowska, 16. Agata Skrzypek, 17 Agata Skikiewicz i 13. Ewelina Karsztun (libero) oraz 7. Agnieszka Krzymowska,  9. Maria Raszek

Pozostałe wyniki 11 kolejki:

Legionovia Legionowo – Łaskovia Łask 0:3
AZS AWF Warszawa – LSW Warszawa 3:2
Krótka Mysiadło – Chemik Olsztyn 1:3
Nike Węgrów – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 2:3

źródło: własne; foto; fb/Marcin.biz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;