niedziela, 3 marca 2024r.

Sukcesy młodych rugbistów w Sochaczewie (fotogaleria)

W Sochaczewie odbył się turniej półfinałowy Szkolnej Ligi Rugby Tag na szczeblu województwa mazowieckiego. Drużyny z Siedlec i gminy zaprezentowały się z dobrej strony.

W Mistrzostwach Szkół Podstawowych województwa mazowieckiego wzięło udział 11 drużyn. Siedlce były reprezentowane przez dwie szkoły (SP nr 8 i SP nr 10), zaś gmina Siedlce przez cztery (SP Strzała, SP Żelków-Kolonia, SP Stok Lacki, SP Nowe Iganie).

W sportowej rywalizacji łącznie wzięło udział 89 dzieci (75 chłopców i 24 dziewczynki), reprezentujących klasy IV, V i VI. Łącznie rozegrano 15 meczów. W drużynach występowały minimum dwie dziewczyny (wymóg przepisów: jedna na boisku, druga na rezerwie), były jednak zespoły w których grało więcej niż dwie dziewczyny. Drużyny wg przepisów powinny składać się z 7 graczy, jednak te z Sochaczewa i Międzyborowa były liczniejsze. Zespoły z gminy i miasta Siedlce wystawiły tylko po siedmiu zawodników – ograniczenie ze względu na autobus z 50 miejscami.

Najlepsze zespoły awansowały do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany 18 grudnia w hali COS Torwar w Warszawie.

Na podium Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w poszczególnych kategoriach znaleźli się:

Klasy IV: I – SP Strzała (nauczyciel: Krzysztof Rusinek), II -SP Żelków-Kolonia (Dariusz Garwoliński), III – SP nr 7 z Sochaczewa

Klasa V: I – SP nr 10 Siedlce (Przemysław Ławecki), II – SP nr 3 Sochaczew, III – SP Międzyborów

Klasa VI: I – SP nr 4, SP nr 3 Sochaczew, III – SP nr Stok Lacki Bartosz Rucki)

Warto dodać, że Klara Jóźwiak z SP nr 10 została uznana najlepszą zawodniczką w turnieju klas V. Z kolei wyróżnienie wśród zawodników z klas IV uzyskał Adam Rytel (SP Strzała).

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;