piątek, 14 czerwca 2024r.

Niedosyt, ale i zadowolenie

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 w Siedlcach, grając w barwach MKS Pogoń Siedlce zajęły czwarte miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Handball Szkoła 2019.

Za grę siedlczanek odpowiadali opiekunowie Michał Markowski i Robert Pierog. Szczypiornistki Pogoni przebrnęły przez turniej kwalifikacyjny, który miał miejsce w listopadzie w Warszawie, dzięki czemu mogły zmierzyć się w finale z zespołami wyłonionymi w turniejach eliminacyjnych w Łodzi i Kraśniku.

Rozgrywki finałowe odbyły się w dwóch grupach po pięć zespołów. W grupie siedlczanki odniosły trzy zwycięstwa i uległy tylko UKS Rusiec, co pozwoliło zająć drugie miejsce. Niestety, drugie miejsce w grupie spowodowało że w półfinale Pogoń trafiła na zwycięzce grupy drugiej. Po dzielnej walce podopieczne Markowskiego i Pieroga przegrały z SP 341 Warszawa i zagrały o trzecie miejsce z SP 300 Warszawa. W szóstym meczu dało o sobie znać zmęczenie, co przełożyło się na przegraną.

Siedlczanki zakończyły rywalizację na czwartej lokacie. – Jest niedosyt, ale i zadowolenie. Dziewczynki pokazały że potrafią grać naprawdę fajną piłkę ręczną. Należą im się gratulacje – powiedział Michał Markowski.

Klasyfikacja końcowa:
1. UKS Rusiec
2. SP 341 Warszawa
3. SP 300 Warszawa
4. MKS SP5 Pogoń Siedlce
5. SP 162 Łódź
6. SP 109 Łódź
7. SP Jedynka Przysucha
8. PSP Winnica
9. AS Fit Camp Warszawa
10. SP 149 Łódź

Skład Pogoni: Lena Baczyńska, Kamila Czapczak, Hanna Jóźwiak, Izabela Jurzyk, Weronika Kluj, Sandra Oknińska. Trenerzy: Michał Markowski, Robert Pierog.

 

źródło: własne; foto: MKS Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;