niedziela, 3 marca 2024r.

Ogólnopolski finał rugby tag z siedleckim akcentem

Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach zajęła siódme miejsce w Ogólnopolskim Finale Szkolnej Ligi Rugby Tag, który odbył się 18 grudnia w Warszawie.

W zawodach rozgrywanych na Torwarze uczestniczyło 35 drużyn w trzech kategoriach wiekowych (klasy IV, V, VI), reprezentujących 12 województw. W zmaganiach wzięło udział 182 chłopców i 90 dziewczynek. Mecze sędziowali zawodnicy reprezentacji Polski juniorów, wywodzący się z rugby tag. Pomocy i konsultacji dotyczących organizacji turniejów, szkolenia, prowadzenia zajęć udzielali oficerowie rozwoju z poszczególnych województw. Nauczyciele i trenerzy to uczestnicy programu ministerialnego „Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży”. Program jest realizowany przez Polski Związek Rugby od ośmiu lat i pozwala propagować rugby oraz zwiększać nabór do sekcji klubów rugby w Polsce.

Tegoroczne jesienne rozgrywki prowadzone od września do grudnia (wcześniej od kwietnia do czerwca) zgromadziły na boiskach i w halach sportowych ponad 2000 dzieci grających w rugby tag. Warszawskim zawodom z uwagą przyglądali się prezes PZR Dariusz Olszewski i wiceprezes Henryk Pach (nowy członek zarządu).

Nad całością imprezy czuwali oficer rozwoju rugby w Polsce Krzysztof Krzewicki oraz Grzegorz Pliszka – oficer rozwoju rugby w województwie mazowieckim. Obaj to siedlczanie.

Województwo mazowieckie reprezentowały szkoły: SP nr 4 z Sochaczewa w klasach VI, SP Strzała (nauczyciel: Krzysztof Rusinek) w klasach IV oraz SP nr 10 z Siedlec (nauczyciel: Przemysław Ławecki) w klasach V. Poszczególne szkoły zakwalifikowały się do finałów w wyniku eliminacji miejskich, gminnych i wojewódzkich.

SP nr 10 z Siedlec zajęła 7 miejsce, zaś SP w Strzale została sklasyfikowana na 10 lokacie. W klasyfikacji wojewódzkiej Mazowsze zajęło szóstą pozycję.

 

źródło: własne / Grzegorz Pliszka; foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;