niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Przedświąteczne derby dla Ósemki (fotogaleria)

W meczu 14 kolejki II ligi siatkówki kobiet Ósemka Siedlce pokonała na wyjeździe drużynę Nike Węgrów 3:0.

Mecz z Nike Węgrów był najbliższym wyjazdowym spotkaniem Ósemki. Starcie z lokalnym rywalem zapowiadało się ciekawie, choćby ze względu na różnicę tylko dwóch punktów jakie dzieliły przed spotkaniem oba zespoły w ligowej tabeli. W październikowym meczu trzeciej kolejki zdecydowanie lepsze okazały się siedlczanki, które na swojej hali wygrały 3:0.

Pierwszy set zaczął się dużo lepiej dla gospodyń. Na początku tej partii, podopieczne Jarosława Plewińskiego nie mogły złapać właściwego rytmu. Wszystko zmieniło się w połowie seta, kiedy to na zagrywce zameldowała się Agata Skikiewicz. Od tego momentu przyjezdne zyskały przewagę, której nie oddały już do końca seta.

Siedlczanki na drugiego seta wyszły na większym luzie i miało to odzwierciedlenie na tablicy wyników. Ósemka w połowie seta zyskała przewagę 15:7 i skrzętnie ją powiększała, wykorzystując bierną postawę siatkarek Nike. Dziewięciopunktowe zwycięstwo przyjezdnych w tej partii nie podlegało żadnej dyskusji.

Trzeci set trener Plewiński rozpoczął rezerwowym składem. Rezerwowe zawodniczki Ósemki dzielnie stawiały czoła gospodyniom, ale nie potrafiły wypracować choćby niewielkiej przewagi.  Kiedy niesione dopingiem swojej hali siatkarki Nike wyszły na prowadzenie 18:16, trener siedlczanek dokonał w składzie zmian. Wyjściowa szóstka Ósemki  wróciła na parkiet, odrobiła straty z nawiązką.  Efektowny blok siatkarek siedlczanek zakończył zwycięski mecz w Węgrowie.