piątek, 14 czerwca 2024r.

Przedświąteczne derby dla Ósemki (fotogaleria)

W meczu 14 kolejki II ligi siatkówki kobiet Ósemka Siedlce pokonała na wyjeździe drużynę Nike Węgrów 3:0.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Mecz z Nike Węgrów był najbliższym wyjazdowym spotkaniem Ósemki. Starcie z lokalnym rywalem zapowiadało się ciekawie, choćby ze względu na różnicę tylko dwóch punktów jakie dzieliły przed spotkaniem oba zespoły w ligowej tabeli. W październikowym meczu trzeciej kolejki zdecydowanie lepsze okazały się siedlczanki, które na swojej hali wygrały 3:0.

PRZEBIEG MECZU

Pierwszy set zaczął się dużo lepiej dla gospodyń. Na początku tej partii, podopieczne Jarosława Plewińskiego nie mogły złapać właściwego rytmu. Wszystko zmieniło się w połowie seta, kiedy to na zagrywce zameldowała się Agata Skikiewicz. Od tego momentu przyjezdne zyskały przewagę, której nie oddały już do końca seta.

Siedlczanki na drugiego seta wyszły na większym luzie i miało to odzwierciedlenie na tablicy wyników. Ósemka w połowie seta zyskała przewagę 15:7 i skrzętnie ją powiększała, wykorzystując bierną postawę siatkarek Nike. Dziewięciopunktowe zwycięstwo przyjezdnych w tej partii nie podlegało żadnej dyskusji.

Trzeci set trener Plewiński rozpoczął rezerwowym składem. Rezerwowe zawodniczki Ósemki dzielnie stawiały czoła gospodyniom, ale nie potrafiły wypracować choćby niewielkiej przewagi.  Kiedy niesione dopingiem swojej hali siatkarki Nike wyszły na prowadzenie 18:16, trener siedlczanek dokonał w składzie zmian. Wyjściowa szóstka Ósemki  wróciła na parkiet, odrobiła straty z nawiązką.  Efektowny blok siatkarek siedlczanek zakończył zwycięski mecz w Węgrowie.

PLANY ÓSEMKI

W piętnastej kolejce Ósemka Siedlce zmierzy się na hali przy ulicy Popiełuszki w Siedlcach z liderem rozgrywek – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie zaplanowane zostało w sobotę 4 stycznia o godzinie 17.

21.12.19, 16:00 – Węgrów

II liga: Nike Węgrów – Ósemka Siedlce 0:3 (21:25, 16:25, 22:25)

Nike: 1. Patrycja Jakubowska, 6. Anna Trusiewicz, 7. Natalia Bielińska, 8. Ilona Rogal, 12. Michalina Błaszczyk, 16. Izabela Panufnik, i 3. Agnieszka Sadomska (libero) oraz 10. Małgorzata Pazio, 11. Weronika Jarmoc, 14. M Piasecka.

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 10. Agata Baranowska, 16. Agata Skrzypek, 17 Agata Skikiewicz i 13. Ewelina Karsztun (libero) oraz 2. Martyna Wierzbicka, 7. Agnieszka Krzymowska, 8. Alicja Więckowska, 9. Maria Raszek

Pozostałe wyniki 14 kolejki:

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – AZS LSW Warszawa 3:1
Krótka Mysiadło – Łaskovia Łask 0:3
AZS AWF Warszawa – BAS Białystok 3:0
Sparta Warszawa – Legionovia Legionowo 1:3

Pauza: Chemik Olsztyn

źródło: własne; foto: Kamil Sulej

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;