Blisko niespodzianki w Siedlcach. SMKK zakończył rok porażką (fotogaleria)

SMKK Siedlce przegrał 57:61 w ostatnim meczu pierwszej fazy z UKS Nowa Wieś.

Już przed meczem było wiadomo, że SMKK powalczy w 2020 roku o miejsca 7-12, zaś UKS Nowa Wieś o lokaty 1-6. Pomimo pietruszkowej stawki meczu siedlczanki chciały zrewanżować się za wyraźną porażkę w pierwszym meczu.

Początek spotkania był udany dla siedlczanek, które dzięki dobrej skuteczności z dystansu objęły prowadzenie 10:6. Koszykarki z Nowej Wsi dosyć szybko doprowadziły do wyrównania (10:10). Remisem zakończyła się pierwsza kwarta, tyle że 14:14. Na początku drugiej ćwiartki dwiema trójkami w krótkim odstępie czasu popisała się Justyna Szczygielska. UKS nie ustępował, więc na tablicy nadal widniał nierozstrzygnięty rezultat (20:20). Końcówka pierwszej połowy należała do przyjezdnych. SMKK schodził na przerwę, przegrywając 30:36.

W trzeciej kwarcie UKS osiągnął 10-punktową przewagę, której przez długi czas pilnował. W końcówce tej części spotkania SMKK podkręcił tempo i zniwelował część strat. Przed ostatnią kwartą miejscowe traciły zaledwie sześć punktów. Ostatnia odsłona meczu była zacięta i emocjonująca. Przy stanie 53:55 siedlczanki zmarnowały szansę na remis, a po chwili zostały osłabione zejściem Pauliny Komar, która przekroczyła limit fauli. Jeszcze goręcej zrobiło się po przechwycie Natalii Staręgi. Kapitan SMKK została sfaulowana, ale nie trafiła obu osobistych. Na szczęście powetowała sobie niepowodzenia celną trójką (56:57). Staręga nie dograła meczu do końca, idąc w ślady Komar. W końcówce więcej wyrachowania zaprezentowały koszykarki z Nowej Wsi i wygrały 61:57.

PLANY SMKK

W pierwszym spotkaniu drugiej fazy SMKK podejmie AKS Zły Warszawa. Mecz zostanie rozegrany 12 stycznia o 17:00.