piątek, 14 czerwca 2024r.

Sylwestrowa Nordicowo/Biegowa 5 na szóstkę! (fotogaleria)

W rodzinnej atmosferze, przy sprzyjającej pogodzie, z dużą liczbą uczestników, odbyła się Sylwestrowa Nordicowo/Biegowa 5.

29 grudnia 2019 roku na terenie Lasu Sekulskiego klub NoWi Siedlce zorganizował charytatywną imprezę, której celem była promocja Nordic Walking, aktywności fizycznej i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nie bez znaczenia był także fakt, że w ramach opłaty startowej uczestnicy mieli za zadanie przynieść ze sobą przedmioty rzeczowe dla bezdomnych zwierząt. Tym sposobem wsparto Stowarzyszenie Zwierzoluby w Siedlcach.

To była pierwsza impreza organizowana przez klub NoWi Siedlce. Stres i trema towarzyszyły organizatorom, ale okazało się, że niepotrzebnie. Frekwencja przerosła ich najśmielsze oczekiwania. Na starcie stawiło się ponad 200 uczestników, w tym ponad 50 dzieci. Dla zawodników przygotowano dość wymagającą trasę z kilkoma sporymi podbiegami, ale piękne okoliczności przyrody sekulskiego lasu, rekompensowały te trudności. Udało się stworzyć radosną, rodzinną atmosferę. W dodatku pogoda sprzyjała, a ilość zebranych darów dla Zwierzolubów świadczy o ogromnym sercu, tych którzy wzięli udział w wydarzeniu.

– Była to pierwsza organizowana przez nas impreza. Stres był większy gdyż decyzję o jej organizacji podjęliśmy późno i nie mieliśmy za wiele czasu na przygotowania. W naszym gronie klubowiczów skupiamy pozytywnie zakręconych ludzi i wiedzieliśmy, że możemy na sobie polegać. Chyba nam wyszło. Usłyszeliśmy wiele pozytywnych i miłych komentarzy. Szczególnie cenimy sobie opinię Tomka Skóry, znanego w środowisku organizatora imprez rekreacyjnych – powiedziała po imprezie sekretarz NoWi, Marzena Prekurat.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z całokształtu Sylwestrowej Nordicowo/Biegowej 5 i będziemy pracować nad tym, żeby taka impreza na stałe wpisała się w kalendarz siedleckich imprez – dodała jedna z „pozytywnie zakręconych” klubowiczek, Magdalena Szymczyk.

http://sportsiedlce.pl/wp-content/uploads/2019/10/mazurek-500x121.png

Gwoli kronikarskiego obowiązku, publikujemy wyniki.

Bieg mężczyzn:

 1. Skóra Tomek, Jastrzębski Paweł
 2. Okniński Andrzej
 3. Piekarski Piotr

Bieg kobiet:

 1. Hapunowicz Joanna
 2. Jóźwiak Barbara
 3. Biernacka Agnieszka

Bieg chłopców:

 1. Kulik Oliwier, Przygrodzki Bartosz, Montewka Samuel
 2. Skorupka Wojciech, Marciniuk Szymon,
 3. Sekuła Maksymilian, Zalewski Kamil

Bieg dziewczynek:

 1. Krzewniak Ewa, Turek Malwina
 2. Jasińska Zosia, Krzymowska Zuzia
 3. Strzyżewska Paulina, Montewka Jasmina

Nordic Walking mężczyzn:

 1. Mackiewicz Dariusz
 2. Męczyński Sylwester
 3. Danielski Waldemar

Nordic Walking kobiet:

 1. Zapałowska Jolanta
 2. Słowińska Alicja
 3. Zbieć Bożena

Nordic Walking dzieci:

 1. Męczyński Michał
 2. Świderski Bartosz
 3. Pasanik Paulina

 

źródło: własne / NoWi Siedlce (FB); foto: Janusz Mazurek

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;