Utarły nosa liderowi (fotogaleria)

W meczu piętnastej kolejki II ligi siatkówki kobiet Ósemka Siedlce pokonała u siebie NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:2.

W kolejnym domowym spotkaniu ligowym przed trenerem Jarosławem Plewińskim i zespołem Ósemki czekało duże wyzwanie. Siedlecki zespół podejmował w piętnastej kolejce lidera z Nowego Dworu Mazowieckiego. Drużyna NOSiR przed spotkaniem z Ósemką nie zaznała w tym sezonie ligowym jeszcze smaku porażki, choć do Siedlec nie przyjechała w optymalnym zestawieniu. Kiedy jedna część pierwszego zespołu udała się na mecz ligowy, druga część szerokiej kadry NOSiR-u udała się na rozgrywane tego samego dnia spotkanie sparingowe z aktualnym mistrzem Polski ŁKS Łódź w łódzkiej Sport Arenie.

Ósemka zaczęła mocno pierwszego seta i przez większą jego część nie pozwoliła rywalowi złapać właściwego rytmu. Wymiana ognia wywiązała się w końcówce seta, kiedy to na tablicy wyników pojawił się wynik 21:21 i trener Ósemki zmuszony był wziąć przerwę na żądanie. Od tej chwili do głosu zaczęły dochodzić zawodniczki przyjezdne. W skutek własnego błędu w polu serwisu i odpowiedzi rywalek w postaci asa serwisowego – pierwszy set zakończył się minimalną przegraną siedleckich siatkarek.

Drugi set stał pod znakiem licznych niedociągnięć w grze i błędów gospodyń. Po tym, gdy Ósemce udało się odrobic straty i na tablicy pojawił się remis 11:11, inicjatywę starał się przejąć NOSiR. W środku partii kibice oglądali sporo walki na siatce, w której większym sprytem wykazywały się  siedlczanki. Kiedy doszło do kolejnej wyrównanej końcówki, mądrzejsze o doświadczenia z poprzedniego seta siedlczanki nie dały się zwieść rozluźnionym rywalkom. W skutek błędu atakującej siatkarki NOSiR, skoncentrowane zawodniczki zdobyły decydujący punkt i zwyciężyły drugiego seta do 23.

W trzecim secie przyjezdne z Nowego Dworu Mazowieckiego doszły do głosu pod koniec partii, głównie dzięki bardzo dobrej obronie. Ósemka próbowała liczne błędy własne nadrobić serwisem, jednak na odrabianie strat było zbyt późno.

Przyjezdne idąc za ciosem mocno zaczęły czwartą partię. Atak, który początkowo wydawał się nie do zatrzymania, zaczął coraz częściej trafiać na szczelny blok siedlczanek. Kiedy Ósemka wyszła na prowadzenie 13:8, do gry swoją drużynę przywróciła Agnieszka Wołoszyn. Atakująca NOSiR dzięki znakomitej postawie w ataku i na serwisie wyprowadziła swój zespół na wynik 17:17. Mecz zaczął nabierać rumieńców, a kolejna wymiana cios za cios musiała się skończyć grą na przewagi. Mające kilka piłek meczowych siatkarki z Nowego Dworu nie potrafiły zakończyć spotkania. Decydującym momentem tego seta były dwie pomyłki Sandry Świętoń. Atakująca NOSiR-u najpierw przekroczyła przy ataku linię trzeciego metra, a następnie zaatakowała w aut. Ósemka ostatecznie wygrała tego seta do 27 i do rozstrzygnięcia zwycięzcy spotkania potrzebny był tie-break.

Kiedy w piątym secie na tablicy ukazał się wynik 5:0 dla nowodworzan, niewielu wierzyło w końcowy sukces siatkarek Ósemki. Siedlczanki na dobre wróciły do gry po zmianie stron. Od wyniku 8:12 dla NOSiR-u, siatkarki Ósemki zaliczyły rewelacyjną serię punktową. Znacząco się przyczyniła do tego Jagoda Michałek, której w decydującym momencie nie zadrżała ręka na polu zagrywki. Mecz zakończył atak Agaty Baranowskiej. Po pięciosetowym, zaciętym spotkaniu siatkarki Ósemki Siedlce pokonały zespół NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

PLANY ÓSEMKI

W szesnastej kolejce ligowych spotkań Ósemka Siedlce pojedzie do Olsztyna, gdzie rozegra mecz z tamtejszym Chemikiem. Spotkanie zaplanowano na sobotę 11 stycznia na godzinę 14.

04.01.20, 17:00 –  Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (23:25, 25:23, 22:25, 29:27, 15:12)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 10. Agata Baranowska, 16. Agata Skrzypek, 17 Agata Skikiewicz i 13. Ewelina Karsztun (libero) oraz 2. Martyna Wierzbicka, 7. Agnieszka Krzymowska, 8. Alicja Więckowska, 9. Maria Raszek