Ze Złym nie było źle (fotogaleria)

SMKK Siedlce przegrał 57:70 z AKS Zły Warszawa.

Dla obu drużyn mecz w Siedlcach był inauguracją II etapu zmagań. SMKK przystępował do walki o miejsca 7-12 z dorobkiem jednego zwycięstwa, zaś Zły z trzema.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem niedokładności i nieskuteczności z obu stron. Dopiero po prawie trzech minutach Oliwia Kukulak zdobyła pierwsze punkty w meczu. Warszawianki rozkręcały się i osiągnęły prowadzenie 8:1. Gospodynie nie poddały się i odrobiły większość strat. W drugiej kwarcie po trójce Elizy Zalewskiej zrobiło się 21:21. Kolejna trójka siedlczanki zmusiła trenera Jarosława Łukasiewicza do skorzystania z przerwy na żądanie. To nie wybiło z uderzenia drużyny Michała Żmińczuka i Arkadiusza Mazurkiewicza, która schodziła do szatni przy prowadzeniu 28:26.

Druga kwarta była bardziej emocjonująca. AKS odważnie zaczął, ale wobec dobrej dyspozycji rzutowej Natalii Staręgi i Zalewskiej był bezradny. Przy 10-punktowym prowadzeniu siedlczanek o czas poprosił trener gości. Chwila spędzona przez Łukasiewicza ze swoimi zawodniczkami okazała się kluczowa. Warszawianki zanotowały serię 16:1 i wyszły na prowadzenie 47:44 przed ostatnią kwartą. Po trójce Justyny Szczygielskiej (52:54) pojawiła się nadzieja na zwycięstwo, jednak bardziej ograne koszykarki AKS Zły zachowały więcej wyrachowania w nerwowych momentach. SMKK przegrał 57:70.