czwartek, 13 czerwca 2024r.

Siedlecki Bieg Tropem Wilczym już 1 marca

1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W Siedlcach, podobnie jak w wielu miastach Polski, odbędzie się Bieg Tropem Wilczym.

1 marca obchodzone jest święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W tym dniu w setkach miast na terenie całego kraju odbywa się Bieg Tropem Wilczym. Tradycyjny dystans biegu jest symboliczny i wynosi 1963 metry – odwołanie do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

W 2019 roku w Biegu wzięło udział ok. 75 000 uczestników z 365 miast, w tym 6 miast zagranicznych (Melbourne, Nowy Jork, Chicago, Sydney, Wiedeń, Wilno) oraz 7 misji wojskowych za granicą (Afganistan, Bośnia i Hercegowina, Irak, Kosowo, Łotwa, Republika Środkowoafrykańska, Rumunia).

Siedlce kolejny raz uczestniczą w tym projekcie i w sportowym duchu oddadzą hołd żołnierzom wyklętym.
Organizatorem biegu w naszym mieście jest Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, która zaprasza całe rodziny do wzięcia udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

Bieg odbędzie się w niedzielę 1 marca 2020 roku o godz. 18:00. Ze względu na charakter wydarzenia będzie to marszobieg, bez rywalizacji sportowej.

Nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe, do udziału zapraszamy biegaczy i uczestników nordic walking.

Start z terenu Ośrodka Sportu, ul. B. Prusa 6, meta na Placu gen. W. Sikorskiego.

Trasa biegu w tym roku poprowadzi głównymi ulicami Siedlec: ul. B. Prusa 6 – ul. Wiszniewskiego – ul. Starowiejska – ul. Piłsudskiego – skwer Niepodległości – ul. Pułaskiego – Plac gen. W. Sikorskiego.

Na mecie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek.

Aby wziąć udział w biegu należy się zapisać wypełniając formularz rejestracyjny i uiścić opłatę startową w wysokości 25 zł od osoby.

Zapisy elektroniczne startują 15 stycznia 2020 r.

Zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/event/4556.html

HARMONOGRAM, niedziela 01.03.2020 r.

16:00 – 17:45 BIURO ZAWODÓW – Ośrodek Sportu, ul. B. Prusa 6 (weryfikacja zawodników, wydawanie pakietów startowych, w przypadku wolnych miejsc – zapisy)
18:00 START – Ośrodek Sportu, ul. B. Prusa 6
18:30 META – Plac gen. W. Sikorskiego
Ok. 19:00 Zakończenie imprezy

REGULAMIN

 

źródło i foto: ARMS

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;