czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Zwycięska passa Ósemki trwa

W meczu siedemnastej kolejki II ligi siatkówki kobiet Ósemka Siedlce pokonała u siebie AZS LSW Warszawa 3:2.

By liczyć się w walce o najlepszą trójkę przed fazą play-off, Ósemka musiała w Siedlcach pokonać stołeczny AZS LSW. Przyjezdne liczyły na zrewanżowanie się za październikową porażkę w czterech setach. Mająca jednak zwyżkę formy Ósemka jest obecnie jednym z trudniejszych zespołów do ogrania, a w tegorocznej kampanii ligowej podopieczne Jarosława Plewińskiego przegrały w Siedlcach tylko dwa mecze.

Ósemka zgotowała swoim sympatykom kolejny w tym sezonie siatkarski dreszczowiec. Po pierwszym secie, przegranym minimalnie, siedlczanki zmobilizowały się i drugą partię wygrały zdecydowanie. Zespół AZS LSW nie miał ochoty wracać tego dnia do stolicy bez punktów. Po przegranym trzecim secie do 19, Ósemka nie mogła sobie pozwolić na kolejną słabszą partię. Ze stanu 1:2, udało się siedleckim siatkarkom wyrównać – i ostatecznie wygrać. Niesłychanie emocjonujący był ostatni set, w którym oba zespoły zaciekle walczyły o wygraną. Ostatecznie jednak to Ósemka Siedlce może do ligowej tabeli dopisać kolejne dwupunktowe zwycięstwo.

Mecz z AZS LSW Warszawa zakończył się dla Ósemki piątą wygraną z rzędu. Jest to dla siatkarek Plewińskiego najdłuższa taka seria w tym sezonie. Siedleckie siatkarki obecnie mogą pochwalić się bilansem 11-5, z czego w domu jest to 6-2.

PLANY ÓSEMKI

W osiemnastej kolejce spotkań Ósemka pauzuje. Siedlczanki najbliższy mecz rozegrają w 19 kolejce, kiedy to w sobotę 1 lutego podejmą na wyjeździe Łaskovię Łask.

04.01.20, 17:00 –  Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – AZS LSW Warszawa 3:2 (23:25, 25:15, 19:25, 25:17, 15:13)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 10. Agata Baranowska, 16. Agata Skrzypek, 17 Agata Skikiewicz i 13. Ewelina Karsztun (libero) oraz 2. Martyna Wierzbicka, 7. Agnieszka Krzymowska, 8. Alicja Więckowska, 9. Maria Raszek