wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Sobiczewski daleko w Lozannie

Piotr Sobiczewski ma za sobą start w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży, które odbyły się w szwajcarskiej Lozannie.

Piotr Sobiczewski był jednym przedstawicielem naszego miasta, który miał możliwość uczestniczenia w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży. Zawodnik Rawy Siedlce startował w Lozannie trzykrotnie.

W rywalizacji ski crossu siedlczanin przebrnął przez kwalifikacje zajmując 24 pozycję. W półfinale, w którym startował, uplasował się na 9 lokacie i nie uzyskał awansu do finału. Sklasyfikowano go ostatecznie na 25 miejscu.

KWALIFIKACJE I PÓŁFINAŁY – SKI CROSS

WYNIKI – SKI CROSS

Drugą konkurencją biegaczy narciarskich były biegi sprinterskie stylem dowolnym. Sobiczewskiemu nie udało się awansować do Top 30. Został sklasyfikowany na 54 pozycji.

KWALIFIKACJE – SPRINTY

Ostatnią szansą na uzyskanie przez siedlczanina dobrego wyniku był bieg na 10 km stylem klasycznym. Umiejętności starczyło na uplasowanie się na 34 miejscu.