wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Bez szans z liderem. Emocje tylko w drugim secie (fotogaleria)

W 19 kolejce I ligi podopieczni Mateusza Grabdy przegrali ze Stalą Nysa 0:3.

Siedlczanie przystąpili do spotkania ze Stalą Nysa opromienieni dwoma zwycięstwami z rzędu. Najpierw pokonali u siebie ZAKSĘ Strzelce Opolskie, w której pierwsze skrzypce grał reprezentant Polski Piotr Łukasik. Tydzień później podopieczni Mateusza Grabdy sprawili dużą niespodziankę, wygrywając na wyjeździe z LUK Politechniką Lublin.

Początek sobotniego meczu w wykonaniu siedlczan był fatalny. Gospodarze nie mogli przeciwstawić się Stali Nysa, która szybko objęła prowadzenie 11:1. Zawodnicy KPS mieli wielki problem z zagrywkami Patryka Szczurka, który w całym meczu serwował aż 27 razy. Dzięki wypracowanej przewadze, siatkarze z Nysy mogli kontrolować przebieg meczu.

Przebudzenie siedlczan nastąpiło w drugim secie, w którym zdecydowanie poprawili grę blokiem. Przez większą część partii dominowali, a w końcówce prowadzili nawet 22:18. Wtedy znowu pojawiły się problemy z przyjęciem, a w grze na przewagi lepsi okazali się zawodnicy Stali. Sporo kontrowersji wzbudziła także ostatnia akcja seta, w której sędzia skrzywdził KPS.

Pechowa przegrana partia podcięła skrzydła drużynie Mateusza Grabdy. Siedlczanie nie potrafili przeciwstawić się liderowi i przegrali 16:25. W zespole z Nysy wystąpiło kilku byłych siatkarzy KPS: Damian Dobosz, Kamil Długosz, Moustapha M’Baye oraz Bartosz Krzysiek.

PLANY KPS

W następnej kolejce KPS Siedlce zagra na wyjeździe z Krispolem Września. Początek meczu w 1 lutego o godz. 17:00.

25.01.20, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Stal Nysa 0:3 (11:25, 26:28, 16:25)

KPS: 3. Mateusz Laskowski, 7. Sebastian Adamczyk, 10. Wiktor Nowak, 15. Mikołaj Sawicki, 16. Adam Woźnica, 96. Krzysztof Gulak i 8. Jakub Krupiński (libero) oraz 4. Adrian Kacperkiewicz, 5. Patryk Napiórkowski, 6. Aleksander Maziarz, 9. Krzysztof Bieńkowski, 11. Patryk Szymański, 12. Michał Wójcik

MVP: Moustapha M’Baye